čtvrtek 19. května 2022 Ivo

V jihočeských lyžařských střediscích byly o víkendu tisíce lyžařů

Velká jihočeská lyžařská střediska měla o víkendu velkou návštěvnost. Na šumavském Zadově přitáhlo převážně slunečné počasí za oba dny přes 3000 lyžařů, sobotní počty rekreantů tam byly srovnatelné s vánočními prázdninami. V lipenském skiareálu bylo v sobotu okolo 2000 lidí a v neděli tam od rána do jedné hodiny po poledni napočítali přibližně 1100 lyžařů.

Na Zadově je v provozu areál Kobyla, otevřít se tam už podařilo také sjezdovku u můstků, kterou poškodila silvestrovská obleva. Od pátku je otevřený areál na Nových Hutích. „Podmínky máme už zase dobré, začátkem týdne bylo docela hodně mrazivých dnů," řekl Petr Vondraš ze střediska. V sobotu bylo na Zadově přibližně 1700 lyžařů.

Přírodního sněhu je ale ve volném terénu na Zadově jen okolo 12 centimetrů. Běžkaři tam najdou přibližně pět kilometrů projetých tras, které se už ale kvůli nízké vrstvě sněhu nedají technikou znovu upravit. Lyžaři by tam podle Vondraše měli jezdit s opatrností a počítat s tím, že se někde mohou objevit krtiny nebo tráva.

Ve Skiareálu Lipno se o víkendu lyžovalo na téměř osmi kilometrech sjezdových tratí. Vedle sjezdovek Jezerní, Dámská, Lipenská a Vyhlídka jsou od soboty otevřené i Pánská a Lišáka Foxe, v pátek bylo obnovené večerní lyžování. „Bylo krásné počasí, měli jsme tam i lyžařské závody," uvedla mluvčí lipenského skiareálu Olga Kneiflová.

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Skiareál Lipno

Štítky ČR, počasí, rekreace, hory, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.