sobota 2. července 2022 Patricie

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Studenti se vrací ze zahraničních stáží nadšení, sebevědomí, a snáz si potom najdou práci

PR článek

Super investice do své budoucnosti a osobního rozvoje. To je zahraniční stáž během studia na vysoké. Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích svým studentům nabízí stáže v zahraničních firmách pro všechny studijní programy: Strojírenství, Logistika, Pozemní stavby, Řízení lidských zdrojů, Podniková ekonomika a Znalectví. Škola má se zahraničními partnerskými firmami uzavřené smlouvy o spolupráci.

Kromě členských zemí EU (Řecko, Portugalsko, Německo, Španělsko a další) je možné vycestovat například do Jižní Koreji, Kanady nebo Jordánska. Vše probíhá pod záštitou Oddělení zahraničních vztahů VŠTE, kde se studenty individuálně řeší každou cestu. Před odjezdem se během online pohovoru student seznámí se svým mentorem v zahraniční firmě. Některé partnerské firmy pomáhají studentům s ubytováním, částečně kompenzují náklady na letenky a nabízí i placená pracovní místa. Po příjezdu čeká studenta několikadenní školení, po celou dobu stáže je v kontaktu s mentorem i se svým koordinátorem zahraničních vztahů VŠTE. Vedle pracovních povinností mají studenti i dostatek času na cestování a poznávání dané země. Díky programu Erasmus + účastníci dostanou před odjezdem finanční příspěvek, ze kterého si hradí ubytování a další životní náklady.

Tři tipy na zahraniční stáže

V řecké firmě Aegean TTEC Solutions v Athénách pracovala studentka oboru Podniková ekonomika Michaela. TTEC zajišťuje zákaznickou péči o klienty např. pro firmy, jako je Booking.com. „O možnosti Erasmus + jsem slyšela od ostatních studentů a nabídky na zahraniční výjezdy nám rovněž chodily pravidelně každý semestr e-mailem. Ve firmě jsem pracovala půl roku a byla jsem velice spokojená. Firma se o stážisty velmi dobře stará a na začátku zajišťuje kvalitní třítýdenní proškolení. Léto v Řecku bylo krásné, v Athénách je k vidění plno památek, autem je moře od centra v dojezdové vzdálenosti půl hodiny. Byl to krásný zážitek a kdybych se měla rozhodovat, jela bych na 100 % znovu. Pokud máte možnost výjezdu a situace vám to dovolí, tak neváhejte a jeďte,“ říká.

Skvěle propracovaný program stáží pro studenty má i finská developerská společnost YIT, jejíž pobočku v Bratislavě si pro svou stáž vybral student oboru Pozemní stavby Michal. „Firma YIT Slovakia a.s. vyhrála soutěž o developera roku na Slovensku. Já jsem měl možnost podílet se na výstavbě projektu „Nuppu“ v Bratislavě. Měl jsem možnost nahlédnout do toho, jak se výstavba několika velkých objektů řídí a kontroluje pomocí nejnovějších technologií. Podílel jsem se na výstavbě monolitického objektu od základů až po stropní desku posledního patra. Měl jsem velké štěstí i na pracovní kolektiv.  Pro mne to byla obrovská zkušenost, kterou vás ve škole nenaučí. S firmou jsem domluvený na pokračování stáže,“ hodnotí svou stáž Michal.

Stáž v oboru Technologie a řízení dopravy ve firmě Thomas Smith Shipping, která na Maltě zajišťuje přepravní a logistické služby, absolvoval student Antonín. „V rámci stáže ve firmě jsem měl již od začátku možnost sledovat organizační zajištění letecké dopravy zboží, komunikaci a práci se zákazníky. Jednotlivé procesy mi byly popsány, měl jsem dostatek času si je osvojit a po krátké době jsem byl schopen pracovat samostatně. Pokud mi bylo cokoliv nejasné, měl jsem vždy možnost zeptat se. Získal jsem spoustu praktických zkušeností ze svého oboru, pracovní referenci od mentora a zlepšil jsem svou angličtinu. Mimo to jsem našel nové přátele, poznal novou kulturu, procestoval cizí zem a mohl si užívat každý víkend u moře,“ dodává.

Studenti, kteří chtějí získat další informace o možnostech zahraničních výjezdů, se mohou obracet na koordinátora zahraničních vztahů Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích: Ing. Alena Tikalská, tikalska@mail.vstecb.cz, tel. 778 775 712.

„Připojte se k nám. VŠTE nabízí další možnosti osobního a profesního rozvoje. S námi se v praxi neztratíte,“ hlásá VŠTE

Ohodnoť článek

Štítky VŠTE, škola, studium, zahraničí, zahraniční stáž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.