čtvrtek 29. září 2022 Michal

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Dalibor Uhlíř regionu už roky pomáhá, nyní chce pro něj i pracovat

PR článek

Říká se, že správný muž musí zasadit strom, postavit dům a zplodit syna. Pokud to platí, Dalibor Uhlíř správný muž je. Devětačtyřicetiletý rodák z Českého Krumlova, otec čtyř dětí (dvou synů a dvou dcer) je nejen táta a hospodář, ale také zaměstnavatel, sportovec, podporovatel cestovního ruchu a velký jihočeský patriot. Už za týden (23. a 24. září) se bude ucházet o hlasy voličů na Českokrumlovsku, Prachaticku a Českobudějovicku jako nezávislý kandidát na senátora.

Jméno Dalibor Uhlíř zná řada z nás díky pořadům Jihočeské víkendy nebo TV Sklad, které vysílá Televize jižní Čechy a lze je zhlédnout i na Youtube nebo Facebooku. Málokdo už ale ví, že pořady natáčíte jako svůj osobní přínos cestovnímu ruchu v našem regionu. Vedle toho se staráte o hospodářství, řídíte firmu, kde dáváte práci desítkám lidí, trénujete badminton a spinning… Jak to všechno zvládáte?
Zřejmě to mám v genech, protože můj táta se ještě dnes ve svých osmdesáti letech aktivně dobrovolnicky stará o poutní areál na Křížové hoře v Českém Krumlově. A maminka, která mi bohužel odešla velmi brzy, byla také velmi pracovitá.

Zbývá vám přitom čas ještě na koníčky?
Samozřejmě. Jeden z nich – turistika – mě přivedl k nápadu natáčet cestovatelský pořad Jihočeské víkendy. Ale čas zbývá i na další, například cyklistiku a badminton. Aktivně sportuji od dětství – ve čtrnácti letech jsem dokonce vyhrál Mistrovství České republiky v badmintonu a v dospělosti pak řadu závodů na horském kole. Zkušenosti se mají předávat, proto badminton a spinning také trénuji.

Řídíte firmu na náhradní automobilové díly se čtyřiceti zaměstnanci, která má několik poboček v jižních Čechách. Proč jste si zvolil právě toto odvětví?
Byla to spíše souhra okolností. Ihned po studiích ekonomiky a managementu v Ostravě jsem začal podnikat a následujících dvacet let jsem působil v různých oborech. Poté jsem zakotvil ve firmě InterCars CZ jako majitel a ředitel jejích jihočeských poboček.

Nyní kandidujete do Senátu jako jediný nezávislý kandidát ve Volebním obvodě č. 10. Co vás k tomu vede?
V jižních Čechách žiji od narození a miluji to tady. Zároveň vím, že řadu věcí lze zlepšit. Jako občan mám ale omezené možnosti a nedokážu například zlevnit potraviny nebo zajistit dlouhodobě dostupnou elektřinu, nemohu zablokovat zákaz spalovacích motorů nebo nás ubránit byrokratické šikaně. Senátor už tyto pravomoci má. Proto kandiduji – abych zlepšil život v našem regionu.

Ve společnosti je čas od času slyšet názor, že Senát je zbytečný a měl by se zrušit. Senátory proto chodí volit zpravidla jen 20 – 30 procent lidí. Co vy na to?
Senátor je pro region i život v naší zemi velmi důležitý! Může aktivně navrhovat zákony nebo jejich změny, a naopak zabránit přijetí takových zákonů, které ztěžují občanům život. Stará se o prospěch regionu, který zastupuje. Může se zasadit například o výstavbu potřebných komunikací a cyklistických stezek, o rozvoj sportovišť a může pomoci zachovat potřebné školy. Nenahraditelní jsou hlavně nezávislí senátoři, kteří nemusejí být poplatní žádné politické straně. Jihočeši si takového zaslouží!

Kdybyste mohl v tuto chvíli jako senátor podpořit tři věci, co by to bylo?
Nižší cena potravin, levnější elektřina a zjednodušení výstavby dálnic.

A naopak – které tři návrhy by přes vás neprošly?
Zákaz spalovacích motorů, počítání slepic a bezohledné developerské projekty, které ničí naši krásnou přírodu.

Ing. Dalibor Uhlíř (49) se narodil 15. 2. 1973 v Českém Krumlově. Na Newport University Ostrava vystudoval ekonomiku a management. Působil jako podnikatel a manažer českých firem a realizátor investičních projektů. V současnosti je ředitelem a majitelem tří jihočeských poboček firmy InterCars CZ. Jako jihočeský patriot aktivně podporuje cestovní ruch v jižních Čechách – zajímavosti regionu už několik let prezentuje ve svém cestovatelském pořadu Jihočeské víkendy. Podobným způsobem představuje významné osobnosti jižních Čech, konkrétně ve svém pořadu TV Sklad, který sám i moderuje. Veřejnému životu a politice se věnuje od svých studentských let. Během Sametové revoluce organizoval a vedl studentské hnutí na Gymnáziu v Českém Krumlově. V současnosti není členem žádné politické strany ani hnutí. Aktivně sportuje – je Mistrem České republiky v badmintonu a vítězem řady závodů na horském kole. Badminton a spinning dlouhodobě trénuje. Dalibor Uhlíř má 4 děti, žije v Českém Krumlově a působí na Českobudějovicku.

Zadavatel: Dalibor Uhlíř, zpracovatel 7agency České Budějovice s.r.o.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Dalibor Uhlíř, senát, volby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.