středa 30. listopadu 2022 Ondřej

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Společnost HELUZ získala prestižní ocenění za přeshraniční spolupráci

PR článek

Prestižní ocenění Cross Border Award 2022 za spolupráci tří regionů obdržela v Jihočeském kraji cihlářská firma HELUZ z Dolního Bukovska. HELUZ je jedním z největších středoevropských výrobců kompletního zděného systému pro hrubé stavby.

Za spolupráci tří regionů – Dolního Bavorska, Horního Rakouska a jižních Čech je už od roku 2003 každoročně udělováno ocenění Cross Border Award, za kterým stojí Jihočeská hospodářská komora spolu s Průmyslovou obchodní komorou pro Dolní Bavorsko a Hospodářskou komorou Horní Rakousko. „Prestižním oceněním chceme vyzdvihnout firmy a instituce, které významným způsobem přispěly k rozvoji spolupráce těchto tří regionů,“ říká Miroslav Dvořák, předseda představenstva Jihočeské hospodářské komory.

Podle Dvořákových slov obchodní i přátelské vztahy mezi Bavorskem, Rakouskem a jižními Čechy v této oblasti sahají daleko do historie. „Vzájemná spolupráce nejen v byznysu, ale třeba i kultuře, výzkumu, předávání know-how či odvětví jazykových znalostí, je důležitou součástí našeho sousedství,“ doplňuje Miroslav Dvořák.

Letos byla na slavnostním galavečeru v Českém Krumlově oceněna Firma HELUZ. Ta je v cihlářském průmyslu jedním z největších středoevropských výrobců. Spolu s českým patří rakouský trh k jejím nejvýznamnějším. „V našem portfoliu máme desítky aktivních distributorů včetně těch klíčových. Díky vzájemné spolupráci úspěšně realizujeme dodávky stavebního systému HELUZ na rodinné domy a rozmanité stavební projekty,“ popisuje obchodní a marketingový ředitel firmy Petr Porubský. „Pro naše dlouholeté partnery zajišťujeme i výrobu na zakázku, vzděláváme místní stavební firmy a školy a aktivně se účastníme veletrhů s cílem co nejlépe reprezentovat cihelný stavební systém jako takový,“ uzavírá Porubský.

Značka HELUZ kromě tohoto ocenění drží několik dalších významných primátů. Jako vůbec první v Českých Budějovicích v areálu výstaviště postavila v roce 2012 jednovrstvým zděním z cihel pasivní dům bez jakékoliv další izolace. Na zdravém životním prostředí je hlavní výrobní program společnosti postavený už ze své podstaty. Cihly jsou vyrobeny z přírodních materiálů a řadí se k výrobkům, které životní prostředí zatěžují jen minimálně.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky heluz, cross border award 2022, cihly, hrubé stavby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.