Počasí dnes18 °C, zítra22 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Přípravy na Českobudějovický advent jsou v plném proudu

PR článek

Oblíbený adventní program v Českých Budějovicích s vánočním městečkem, trhy a ledovým kluzištěm kolem kašny má potvrzeného staronového pořadatele a přípravy jsou již v plném proudu. Společnost Art4promotion, která organizovala oblíbenou akci také v předchozích letech, chystá řadu novinek. Ve výrobě jsou nové stánky i vyřezávaný betlém. Přihlášky pro prodejce jsou otevřeny.

Město České Budějovice po pěti letech vybíralo nového pořadatele adventních trhů na náměstí. Koncesi obhájila společnost Art4promotion, která v minulosti přišla s unikátním kluzištěm kolem Samsonovy kašny a originálním konceptem adventního městečka. Pro příštích pět ročníku, z nichž ten letošní proběhne od 18. listopadu 2023 do 6. ledna 2024, přichází s novými nápady a řadou vylepšení. „Využíváme cenných zkušeností z předchozích let a navazujeme na náš úspěšný koncept adventního městečka, který obohacujeme a rozvíjíme. Uspořádání městečka zůstane zachováno, ale budou ho tvořit zcela nové stánky s novou architekturou, a to již letos. Vzniknou nová náměstíčka, nové konzumační zóny i zcela nové typy stánků. Již se také začíná pracovat na novém vyřezávaném betlémě, který bude vytvořen speciálně pro České Budějovice. Naším cílem je vytvořit z Českobudějovického adventu nejkrásnější adventní událost v České republice,“ popisuje za pořadatele Lenka Střítecká ze společnosti Art4promotion.

Českobudějovický advent si v minulých letech vybudoval dobré jméno nejen mezi místními obyvateli, ale také mezi návštěvníky z ostatních krajů a ze zahraničí. Přispěla k tomu autentická atmosféra a zajímavé programové prvky, které se již staly tradicí. Vánoční strom se stal pětkrát v řadě celorepublikovým vítězem čtenářského hlasování. „Advent v Budějovicích je důležitou událostí v turistické oblasti Budějovicko. Obyvatelé Budějovic ho vnímají jako místo pro pravidelné setkávání s přáteli a naladění se do vánoční nálady. Návštěvníky ze zbytku republiky a ze zahraničí pak přitahuje jeho celkový vizuál, kvalitní program i zábava v podobě bruslení kolem kašny, či vyhlídkového kola. Pro cestovní ruch má tato akce významný přínos a pomáhá v mimosezoně například naplnit ubytovací kapacity,“ uvedl ředitel destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko, z.s. Tomáš Polanský.

Prodejci a řemeslníci jsou vítáni. Přihlášky jsou již otevřené

Změny se týkají také prodávaného sortimentu. Při výběru prodejců bude kladen důraz na tradice, lokálnost a autenticitu produktů. Přihlášky pro prodejce jsou stále otevřeny. „Nové stánky různých typů a velikostí, přizpůsobené mimo jiné i pro drobné výrobce a řemeslníky, přinesou pro prodejce mnoho vylepšení. Registrujeme velký zájem prodejců, který nás těší, a věříme, že tak budeme moci návštěvníkům připravit co nejpestřejší a nejkvalitnější nabídku tradičních výrobků, produktů a gastronomie. Snažíme se prodejcům vytvořit co nejlepší podmínky. Zájemcům o stánek stačí vyplnit přihlášku na webových stránkách,“ doplňuje pro prodejce Lenka Střítecká.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Českobudějovický advent, advent, Vánoce, trhy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přípravy na Českobudějovický advent jsou v plném proudu  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.