Počasí dnes27 °C, zítra30 °C
Sobota 20. července 2024  |  Svátek má Ilja
Bez reklam

Tábor plánuje, že vybuduje lávku podél železničního mostu na trati do Bechyně

Tábor plánuje, že vybuduje lávku pro pěší podél železničního mostu na trati do Bechyně. Náklady na její výstavbu činí podle odhadů 50 milionů korun. Lávka by měla vzniknout při stavbě nového mostu, kterou plánuje Správa železnic.

„Nyní lidé po železniční mostě chodí v uvozovkách řečeno nadivoko. Proto tam chceme přišroubovat lávku. Věřím, že na to peníze v rozpočtu na rok 2025, kdy má být vybudován nový most, najdeme," uvedl starosta Štěpán Pavlík (Tábor 2020).

Více než 100 let starý most přes Lužnici už nevyhovuje současným podmínkám. Nový by měl být kopií originálu, který tvoří dva oblouky. Vedení města zvažuje, že by část původního mostu uchovalo pro veřejnost. „Celý jeden oblouk je poměrně velký. Proto jsme si říkali, že bychom aspoň fragment z něho uložili před Křižíkovu elektrárnu," uvedl starosta.

Právě vynálezce František Křižík totiž konstrukci mostu na začátku 20. století navrhl. Podle starosty by tak bylo symbolické, pokud by část oblouku ležela právě před Křižíkovo elektrárnou. Správa železnic v minulosti uvažovala o rekonstrukci historické stavby. Ale nakonec od ní ustoupila, protože vzhledem ke stavu mostu by se podle odhadů jeho životnost prodloužila maximálně o 25 let.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto České dráhy

Štítky ČR, správa, železnice, stavby, Tábor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Tábor plánuje, že vybuduje lávku podél železničního mostu na trati do Bechyně  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.