Počasí dnes11 °C, zítra8 °C
Čtvrtek 22. února 2024  |  Svátek má Petr
Bez reklam

Písek obdrží více než 50 milionů korun, které měl na účtu u ruské banky Sberbank

Insolvenční soud rozhodl, že Písek obdrží více než 50 milionů korun, které měl na spořicím účtu u ruské banky Sberbank CZ. Česká síť banky zkrachovala loni, krátce po zahájení ruské invaze na Ukrajinu. Písek by mohl peníze získat ještě do konce roku.

„Věřitelé uvedení v rozvrhu obdrží 95 procent svých zjištěných pohledávek. Pro Písek to znamená, že mu přijde 51,768 milionu korun. Je to o 275 tisíc korun víc, než město evidovalo na svém spořicím účtu k 28. únoru 2022, kdy podalo výpověď ze smlouvy. Tehdy na účtu bylo 51,493 milionu. Celková pohledávka u Sberbank byla na spořicím účtu vyčíslena na 54,493 milionu," uvedla mluvčí radnice Petra Měšťanová.

Věřitele zkrachovalé Sberbank CZ vyplatí v absolutní většině případů Komerční banka, která již má zkušenosti s výplatou náhrad z Garančního fondu. Ve všech případech bude výplata bezhotovostní, kdy peníze budou zaslány na bankovní účet vedený v ČR, a to výhradně v českých korunách.

Městský soud v Praze povolil schválení výplaty 57 miliard korun zhruba 16 tisíc věřitelů Sberbank CZ. Soud prohlásil konkurz na Sberbank CZ koncem loňského srpna. Česká národní banka na začátku května pravomocně odebrala bance bankovní licenci a pražský městský soud poté poslal banku do likvidace. Kroky k odnětí licence zahájila ČNB 28. února 2022. Důvodem bylo zhoršení situace Sberbank CZ kvůli odlivu vkladů po zahájení ruské invaze na Ukrajinu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Rusko, správa, hospodářství, soud, Písek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Písek obdrží více než 50 milionů korun, které měl na účtu u ruské banky Sberbank  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.