Počasí dnes19 °C, zítra17 °C
Středa 29. května 2024  |  Svátek má Maxim
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Lepší na vlastní oči než jen online, říkají maturanti. Na VŠTE zamíří i ve středu

PR článek

Na 400 letošních maturantů navštívilo v polovině února českobudějovickou Vysokou školu technickou a ekonomickou (VŠTE) při návštěvním dnu. Stejnou možnost mají od 9 hodin i dnes ve středu.

„Více než polovina jich byla mimo region, hlavně ze sousedních krajů, ale třeba i severních Čech. Přivedl je zájem o specializace jako je doprava a logistika, nebo i lední hokej, kde patříme k univerzitní špičce Možnost hrát při vysokoškolském studiu atraktivní soutěž je pro mnohé lákavá,“ říká Petr Oros, ředitel vnějších vztahů VŠTE. Zájem o technické a ekonomické obory byl přitom srovnatelný.

Podle Orose jsou současní maturanti více kritičtí k online prostoru, který může být takříkajíc jen hezky vybarvený, a víc dají na očitou zkušenost. „Proto s rodiči ujedou i stovky kilometrů, aby podmínky studia viděli na vlastní oči. Jsou odhodláni jít si za svým cílem a nechtějí se splést. Je to velmi zajímavá zkušenost,“ dodal.

Zájemci o studium mají možnost mluvit s akademiky i studenty, prohlédnout si celý kampus, vyzkoušet si práci v laboratořích a samozřejmě dozvědět se vše o studijních programech. Ty tvoří Strojírenství, Pozemní stavby, Logistika, Podniková ekonomika, Business analytik, Řízení lidských zdrojů a Znalectví.

Statistická data posledních let přitom ukazují, že absolventi VŠTE nemají nouzi o pracovní uplatnění. Na trhu práce jich hned uspělo více než 98 procent, neboť v roce 2022 a 2021 dosáhla míra jejich nezaměstnanosti jen 1,6 procenta. To jsou historicky nejnižší čísla na úrovni ostatních veřejných vysokých škol. Údaj za loňský rok ještě není k dispozici.

„Přičítáme to kvalitě výuky, vhodně zvoleným profesním studijním programům a zaměření na praxe studentů,“ vysvětluje Petr Oros.

Od ostatních českých technik se VŠTE liší už tím, že přímo do osnov posledních ročníků je zahrnut v Česku nadstandardní jeden semestr odborné praxe. A právě první kontakt s praxí a řada týdnů v provozech nebo kancelářích zvyšuje šance absolventů při hledání prvního zaměstnání.

Ohodnoť článek

Štítky všte, vzdělání, české budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Lepší na vlastní oči než jen online, říkají maturanti. Na VŠTE zamíří i ve středu  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.