Počasí dnes26 °C, zítra31 °C
Čtvrtek 20. června 2024  |  Svátek má Květa
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

VŠTE v Českých Budějovicích slaví plnoletost

PR článek

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích byla založena před 18 lety: 27. dubna 2006. Z nejmladší české veřejné školy s pár stovkami studentů se za ta léta stala uznávaná a dynamická instituce, kde studuje techniku a ekonomiku více než 3000 studentů, a která je pro desítky firem partnerem pro výzkum a vývoj.

Slovy lze těžko popsat, jak se škola a kampus za uplynulých 18 let změnily. Nejlépe to dokážou shrnout první absolventi školy, mezi které patří i současný rektor Vojtěch Stehel. Řada prvních studentů na VŠTE působí dodnes, což není žádná výjimka – škola své absolventy podporuje v dalším studiu a kariérním rozvoji. Zároveň mohou zaměstnanci využít mateřskou a základní školu při VŠTE, která se nachází přímo v příjemném a klidném prostředí kampusu.

VŠTE byla od začátku unikátní v tom, že jako jediná vysoká škola v regionu nabízela technické studijní programy. V současné době můžou uchazeči nastoupit na Strojírenství, Pozemní stavby či Logistiku. To jde ruku v ruce s potřebami podnikové sféry, kdy je velká poptávka po technicky vzdělaných mladých lidech. Trendy na trhu práce sledují i další akreditované studijní programy, jako je Řízení lidských zdrojů, Business analytik a navazující magisterský program Znalectví. V neposlední řadě se musíme zmínit o Podnikové ekonomice, která má za celou dobu existence školy nejvíc studentů i absolventů. Ve školním roce 2023/2024 navíc byla otevřena nová specializace Podnikové ekonomiky: Produktový a hodnotový management, která doplňuje stávající zaměření Ekonom výroby.

Mezi novinky poslední doby patří také vznik Znaleckého ústavu; nový komplex laboratoří, který rozšíří kapacity školy pro výuku, aplikovaný výzkum a vědu; nová herní místnost e-gaming týmu Mighty Eagles; funkce studentského ombudsmana pro podporu wellbeingu studentů a mnoho dalšího. Studentům se také dlouhodobě daří v univerzitních ligách, a to především hokejovému týmu Black Dogs. To jasně dokazuje, že VŠTE dlouhodobě podporuje své studenty v mimoškolních aktivitách, a zároveň odměňuje nadané sportovce za dobré studijní výsledky.

VŠTE se také rok co rok angažuje v rámci své třetí role, kdy se aktivně zapojuje do rozvoje regionu a charitativních aktivit. Kampus na Okružní je přitom otevřen pro akce z různých odvětví: v roce 2024 zde proběhla dvě slavnostní zahájení, a to Mistrovství ČR v krasobruslení žactva, mladšího žactva a nejmladšího žactva 2024 a 12. ČEZ Czech New Energies Rallye. Na půdě vysoké školy se také konalo finále Národní soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti, Mezinárodní technická olympiáda, Týden odborných přednášek, veletrh pracovních příležitostí Job days, studentská Grilovačka, Nadační běh pro psí útulek Pes pro život, konference Defekty budov, mezinárodní konference ICPPCT a řada dalších akcí pro studenti, zaměstnance, odborníky i veřejnost.

Více o VŠTE a studijních programech, které nabízí, najdete na www.vste.cz.

Ohodnoť článek

Štítky VŠTE, České Budějovice, výročí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

VŠTE v Českých Budějovicích slaví plnoletost  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.