Počasí dnes26 °C, zítra31 °C
Čtvrtek 20. června 2024  |  Svátek má Květa
Bez reklam

Hřiště na kolejích? Železniční tratě lákají k riskantním hrám

, aktualizováno 8. května 2024, 12:52

Zprávy o dětech a mladých lidech, kteří si z kolejí dělají nevhodné hřiště, jsou čím dál častější. Jen v prvních třech měsících letošního roku bylo zaznamenáno dvacet případů po celé republice, kdy byly na koleje umístěny různé předměty. To je oproti minulým rokům významný nárůst.

Pod vlivem sociálních sítí mladí lidé často ignorují zákony i nebezpečí, které takové chování přináší. Nejde jen o možnost zranění nebo smrti, ale i o potenciální škody na trati a vlacích. Předměty na kolejích mohou vést k vážným nehodám, jako je vykolejení vlaku. 

„Takové chování, klasifikované jako trestný čin, může způsobit i vykolejení vlaku nebo vysokou hmotnou škodu, která se poté vymáhá po pachatelích. V případě nezletilých osob samozřejmě hradí vzniklou škodu jejich rodiče,“ uvedla v tiskové zprávě Nela Eberl Friebová

Hraní si na kolejích není pouze protizákonné, ale může mít fatální následky. „Doplatit na ně mohou nejen strojvedoucí a cestující ve vlacích, ale i samotní aktéři nebezpečné zábavy a jejich nejbližší,“ dodává mluvčí. 

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky koleje, vlak, bezpečnost, doprava, děti, hra, předmět, nehoda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hřiště na kolejích? Železniční tratě lákají k riskantním hrám  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.