Počasí dnes22 °C, zítra26 °C
Sobota 13. července 2024  |  Svátek má Markéta
Bez reklam

Volební anketu ovládli Svobodní, uspěli s deseti procentním náskokem. Vládní strany zcela pohořely

Už v pátek 7. a sobotu 8. června se otevřou volební místnosti, kde budou voliči vybírat z třiceti kandidátů do Evropského parlamentu. V redakci Budějcké Drbny jsme se proto rozhodli zjistit, jaké volební preference mají naši čtenáři. Přečtěte si, jak naše volební anketa dopadla.

Volby nanečisto začaly v naší volební anketě 23. května a trvaly až do posledního květnového dne. Do ankety se zapojilo celkem 740 lidí, kteří rozdělili své hlasy mezi 26 z 30 kandidátů.

Půjdete k volbám do Evropského parlamentu?

Celkem hlasovalo2083 čtenářů

Jednoznačným vítězem ankety se po osmi dnech hlasování stali Svobodní, kteří do volební kampaně vstoupili s heslem „Patříme do Evropy, ne Evropě.“ Hlasovalo pro ně 243 lidí. Celkově tak strana získala 33 procent.

Druhou příčku v naší anketě obsadila s 23 procenty koalice Trikolóry a SPD. Pro ni hlasovalo 170 lidí. Třetí příčku pak s opravdu velkým odstupem obsadila Sociální demokracie. Pro ni hlasovalo 60 lidí a získala osm procent.

Čtvrtou příčku získala s šesti procenty a 51 hlasy současná vládní koalice SPOLU tvořená zástupci stran ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Pouze o jedno procento za nimi zaostává PRO – Jindřicha Rajchla, které obdrželo celkem 43 hlasů.

Šesté místo berou s 39 hlasy a pěti procenty PŘÍSAHA a MOTORISTÉ, kteří jsou také posledním uskupením, které dosáhlo na pomyslnou hranici pěti procent. Na sedmém místě skončilo ANO 2011. Pro nejsilnější hnutí v republice hlasovalo v naší anketě 29 lidí.

Čtyři strany skončily bez jediného hlasu

Osmé místo s 25 hlasy patří České republice na 1. místě. O deváté místo se se shodným počtem 19 hlasů dělí Liberální aliance nezávislých občanů a STAČILO!, koalice KSČM, SD-SN, ČSNS.

Se ziskem dvou procent na desáté příčce skončili Starostové a osobnosti pro Evropu, v čele jejich kandidátky stojí neúspěšná kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová. Na jedenáctém místě skončila s jedním procentem další z vládních stran. Pro Českou pirátskou stranu hlasovalo pět lidí. O jeden hlas méně pak shodně získali Strana zelených a koalice SEN 21 a Volt Česko.

Žádné další strany již hranici jednoho procenta nepřekonaly. Po dvou hlasech získali Mourek – politická strana, Urza.cz: Nechceme vaše hlasy, ANO LEPŠÍ EU S MIMOZEMŠŤANY (zastavíme drahotu a válku) a PRO vystoupení z EU.

Pouze jeden hlas pak dostaly strany Levice, ČSSD, Referendum o vstupu do EU v r. 2003 bylo zmanipulováno státem placenou kampaní, která obč. sdělila pouze výhody členství, ALIANCE ZA NEZÁVISLOST ČR - proti přijetí eura!, Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT, REFERENDUM - Hlas Lidu, Klub angažovaných nestraníků a HLAS za uzákonění EUTANAZIE, HLAS za rovnoprávnost ŽEN, HLAS za bezpečnou a spolupracující EVROPU!.

Čtveřice stran pak nezískala hlas žádný. Jsou jimi LEPŠÍ ŽIVOT PRO LIDI, SENIOŘI SOBĚ, Volte Pravý Blok www.cibulka.net a Nový směr.

Hodnocení článku je 82 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Volební anketa, volby, Evropský parlament, Evropská unie, volby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jakub Forejt

Zábavné tvrdit, že anketu "ovládli" svobodní, když SPD a Trikolora mají stejných 22%...

Úterý, 4. června 2024, 04:26Odpovědět

Josef Šátava

Ty matematiku moc nemusíš, viď? Když 33% a 22 % je podle tebe stejně. Tebe je jednoduché okrást.

Úterý, 4. června 2024, 09:54Odpovědět

Artuš Artušek

My blijeme se Seznam zpráv

Úterý, 4. června 2024, 00:27Odpovědět

Vladimír Štěpánek

Je vidět, kdo sem chodí… jeden by blil…

Pondělí, 3. června 2024, 22:55Odpovědět

Volební anketu ovládli Svobodní, uspěli s deseti procentním náskokem. Vládní strany zcela pohořely  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.