Počasí dnes22 °C, zítra26 °C
Sobota 13. července 2024  |  Svátek má Markéta
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Na Lipně se otevírá nová naučná stezka nejen pro rodiny s dětmi

PR článek

Už tuto sobotu se v Lipně nad Vltavou otevře nová naučná stezka k ovčínu, která návštěvníkům připomene dávné životy místních osadníků. Poskytne informace o tom, jaká fauna a flóra je v této oblasti doma a návštěvníci načerpají i mnoho dalších informací o jedinečné lokalitě šumavské přírody. Stezka obsahuje mnoho interaktivních prvků, takže ani děti se nudit nebudou. Měří 2,7 kilometru. Má mírný profil se startem u výstupu z lanové dráhy Lipno Express a s cílem u nástupu na lanovou dráhu Promenádní. Maskotem stezky je šumavská ovce, kterou na trase návštěvníci potkají.

Slavnostní otevření se bude konat u výstupu lanové dráhy Lipno Express. Začátek v 10:00. Konec je naplánován na 16:00. Každý, kdo přijede, nebo přijde se může těšit na tematické dílničky, ukázky tkaní na stavu, prodej vlněných výrobků, pohádku o ovečce a další doprovodný program. V rámci slavnostního otevření stezky bude po celý den pro děti lanová dráha Promenádní zdarma. Auta bude možné zadarmo zaparkovat na hlavním parkovišti P1 a odtud vyjet lanovou dráhou Lipno Express na vrchol, nebo se k němu projít.

„Stezka je určena pro celé rodiny, je interaktivní, a proto doporučujeme dopředu stáhnout aplikaci Lesní svět. Dozvíte se nejenom mnohem více informací, ale uslyšíte zvuky zvířat a básničky na vlastní uši,“ doplňuje tiskový mluvčí areálu Jiří Gruntorád.

Nový bod na gastro mapě Lipna

Mimo naučné stezky se slavnostně otevírá i nové bistro Kramec. To návštěvníci najdou též hned vedle výstupu z lanové dráhy Lipno Express. Jedná se o další bod na gastro mapě Lipna, kde si návštěvníci dopřeji kvalitní pokrmy od lokálních dodavatelů a zpracované v místím řeznictví Kramolínský vůl. V sobotu zde můžete ochutnat i mnoho specialit přímo z udírny.

Mimo naučné stezky se slavnostně otevírá i nové bistro Kramec.

Tím ale gastro zážitky na Lipně nekončí. Pokud patříte k milovníkům jahod, pak si rozhodně nenechte ujít jahodový víkend na Lipně. V cukrárně Povidloň na Vás budou čekat jahodové zákusky v mnoha variacích. Na menu je například linecký košíček se žloutkovým krémem a čerstvými jahodami, tvarohová kostka s tvarohovým krémem a jahodami, listový řez z Mascarpone krémem, Amaretem a jahodami, větrník s vanilkovým krémem a jahodami, anebo jahodové koláče, jahodová limonáda, jahodový sorbet a jahodová zmrzlina s jogurtem.

Přijaté kalorie pak mohou návštěvníci spálit výšlapem na Stezku korunami stromů, v Království lesa, kde na děti čekají animace zdarma, nebo sjezdem na sjezdových koloběžkách až na lipenské náměstíčko před restauraci Stodola.

Více informací na lipno.info

Hodnocení článku je 62 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Lipno, naučná stezka, pro rodiny s dětmi, jahodový víkend, osadníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Na Lipně se otevírá nová naučná stezka nejen pro rodiny s dětmi  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.