Frymburk na Českokrumlovsku získal statut lázeňského města. Podle vyhlášky, kterou stanovilo ministerstvo zdravotnictví, statut začne platit 1. července. Frymburk bude na lázeňské procedury využívat rašelinu z nedalekých lesů v okolí obce Světlík. Novináře o tom informoval v tiskové zprávě Turistický spolek Lipenska.
„Nepopsatelný pocit radosti, protože na tento den čekám posledních 15 let svého života. Jedná se o klíčové rozhodnutí. Splnili jsme obrovské množství různých podmínek. Laicky řečeno, máme teď z nejvyšších míst potvrzeno, že Frymburk je místo zdraví prospěšné," uvedl starosta města Oto Řezáč.
Frymburk připravuje investice v řádech desítek milionů korun do infrastruktury a propagace. Lázeňské procedury nabídne zdejší Wellness hotel Frymburk, kde se mimo jiné staví lázeňský pavilon.
„Frymburku a Lipensku gratulujeme. Lázně jsou pro Třeboň naprosto zásadním turistickým tahákem, jenž významně napomáhá také v období mimosezony. Třeboňské lázeňství má tradičně vysokou úroveň lékařské péče a služeb, kapacity třeboňských lázeňských domů jsou však celoročně téměř stoprocentně obsazené. Přejeme Frymburku totéž," uvedla destinační manažer pro oblast Třeboňska Bára Bicková.
V České republice je nyní 36 lázní. Na jihu Čech tento statut patří Třeboni na Jindřichohradecku, Bechyni na Táborsku a Vráži na Písecku. „Budeme využívat hlavně přírodní léčivý zdroj peloid, který budeme zpracovávat na rašelinu a slatinu. Budeme ji aplikovat v podobě rašelinových zábalů, slatinných koupelí a dalších. Co se týče pohybové a odborné terapie, tak budeme vycházet ze základů fyzioterapie, stabilizačního a mobilizačního systému a kineziotapingu. Vše bude doplněno pohybovými terapiemi fitness, jógou a léčebnou tělesnou výchovou," uvedl vedoucí budoucího frymburského lázeňského provozu Jakub Ferra.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.