neděle 7. března 2021 Tomáš

Budějce zakázaly podomní a pochůzkový prodej

Na klamání a okrádání především seniorů pod záminkou podomního prodeje reaguje novela tržního řádu, kterou včera schválila rada města. Takzvaný podomní a pochůzkový prodej tedy bude od poloviny září na území Českých Budějovic nově zcela zakázán.

Za každé porušení zákazu hrozí fyzickým osobám pokuta 30 tisíc korun, právnickým pak 200 tisíc. Setkají-li se lidé s těmito praktikami, budou neprodleně volat bezplatnou linku 156 a kontaktovat strážníky městské policie.

„Ti na místě zdokumentují porušení vyhlášky a magistrát v následném řízení s těmito takzvanými obchodníky naloží dle jejich ´zásluh´ s tím, že při vyměřování pokut bude nekompromisní,“ říká primátor Juraj Thoma, který návrh k projednání předložil.

„Kromě zneužívání důvěřivosti starších lidí, kteří se stávají vyhledávanou a nutno říci, že někdy i snadnou obětí, je odpudivé také to, že tito ´obchodníci´ kazí pověst všem slušným prodejcům a dodavatelům služeb,“ uvedl dále primátor.

Zákaz pochůzkového prodeje se nebude vztahovat na prodej vstupenek na kulturní a sportovní akce před jejich zahájením, na prodej v rámci provozu například letního kina, plovárny či na prodej v rámci dalších společenských akcí, které budou pořádány konkrétními pořadateli.

Nařízení nabývá účinnosti patnáctým dnem po jeho vyhlášení, což je ve čtvrtek 19. září.

Štítky podomní prodej, pochůzkový prodej, městská vyhláška, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Badaxe Kocour

Předpokládám že se to vztahuje i na různé náboženské otrapy kteří se snaží vnutit se "strážní věží", nebo jinou kravinou a že je město nezahrne pod ty "vstupenky" (do nebe či jinam) a že krom toho že mne prudí doma, je mohu nechat odvést strážníkem i ve chvíli kdy mne obtěžují třeba na ulici, sem bych zahrnul i různé žebráky jako jsou výběrčí na všeliké charity.

pátek, 6. září 2013, 07:11

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.