pátek 24. ledna 2020 Milena

Budějcký Majáles byl oceněn jako počin roku

Prestižním oceněním se mohou pochlubit organizátoři Budějovického Majálesu. V pátek si převzali cenu Nouvelle Prague za počin roku. Konkurence přitom byla obrovská - do užší nominace se dostaly Crossroads - Colours of Ostrava, Festival Kefír a Music Infinity.

„Už několik let po sobě se ukázalo, že dokážeme předvídat moderní trendy - třeba to, že jsme vloni měli v programu Young Fathers, kteří před měsícem vyhráli prestižní Mercury Prize. Daří se nám to i díky přátelskému kontaktu s řadou lidí z hudebního prostředí, kteří nám dávají různé tipy. Cena je pro nás tak především potvrzení toho, že to opravdu děláme dobře,“ uvedl hudební dramaturg Petr Pouzar.

Za zmínku stojí, že akce měla tentokrát omezený rozpočet hudební dramaturgie. V dalším ročníku by měl být výrazně vyšší.

Ačkoliv se letošní majáles skutečně povedl, Petr Pouzar považuje za vrcholné ročníky 2012 a 2013. „Ale za dramaturgií si stojíme každý rok,“ dodal.

Ceny Nouvelle Prague byly vyhlášeny poprvé. Organizátoři chtějí vyzdvihnout významné počiny či osobnosti, které v uplynulém ruce byly přínosné pro rozvoj a obohacení hudebně podnikatelské komunity.

Štítky Budějovický Majáles, Počin roku, Nouvelle Prague, ocenění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.