pondělí 18. října 2021 Lukáš

Muži s hypoglykemickým záchvatem pomáhali strážníci

Netradiční způsob přivolání pomoci si vybral muž, který v úterý dopoledne dostal hypoglykemický záchvat. Nejprve totiž zavolal českobudějovické městské strážníky, který dorazili do jednoho z domů na Lidické třídě za tři minuty od nahlášení.

„Poté, co strážníci vyběhli do osmého patra, tak zjistili, že se zpoza dveří ozývá slabý mužský hlas volající o pomoc. Snažili se proto s diabetikem neustále udržovat kontakt a monitorovat jeho zdravotní stav do doby, než na místo dorazí zdravotnická záchranná služba a hasiči, kteří měli zajistit otevření bytu,“ popisoval Václav Sup, mluvčí Městské policie České Budějovice.

Podle Supa se mezitím hlídce přihlásili sousedi, kteří uvedli, že muž takto volá o pomoc již zhruba hodinu... „Nakonec i bez asistence hasičů se muži podařilo vstupní dveře na několikátý pokus odemknout tak, aby se k němu pomoc mohla dostat. Kvůli velkému vyčerpání se však ihned zhroutil.“

Hlídka strážníků poté dotyčnému poskytla první pomoc do doby, než se na místo dostavil lékař, který rozhodl o jeho převozu na specializované oddělení českobudějovické nemocnice.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.