Počasí dnes-2 °C, zítra0,5 °C
Středa 5. února 2025  |  Svátek má Dobromila
Bez reklam

Odborná porota udělí výtvarné ocenění Hvězda pexesa

Klub přátel Centra BAZALKA oznámil členy odborné komise, která vybere ze všech řádně došlých motivů do soutěže Staň se hvězdou pexesa! dvaatřicet nejlepších. Téma zní: Jak trávím volný čas.

Z těchto motivů bude sestaveno pexeso, které bude prodáváno ve prospěch neziskové organizace Centrum BAZALKA. Autoři nejlepších prací navíc získají od odborné komise výtvarné ocenění Hvězda pexesa.

Vedoucím odborné komise byl jmenován Michal Škoda, umělec a kurátor českobudějovické Galerie současného umění, která bývá díky jeho úsilí označována za jedno ze středoevropských center současného světového umění.

Po jeho boku usedne další jihočeský rodák, architekt a multimediální umělec Filip Dubský, držitel prestižního ocenění Grand Prix architektů. Na celkovou hratelnost pexesa a originalitu jednotlivých motivů dohlédne patron Centra BAZALKA Aleš Kotalík.

„Výtvarné soutěže pro mne znamenají příležitost objevit nový talent. Díky spojení s charitativní aktivitou jsme k účasti pozvali velmi širokou veřejnost, jejíž většina by se za normálních okolností do umělecké soutěže nejspíš vůbec nepřihlásila. Tento fakt pro mě vnáší dimenzi navíc,“ komentuje své působení v komisi Michal Škoda a dodává: „Na soutěžní motivy se velmi těším, zároveň jsem zvědavý na přístupy k pojetí zdánlivě banálního tématu ´jak trávím volný čas´.“

Motivy do soutěže Staň se hvězdou pexesa! je možné zasílat do 30. září letošního roku. Odborná komise zasedne v druhém říjnovém týdnu, kdy budou vyhlášeny hvězdy pexesa.

Všechny došlé motivy budou zařazeny do slosování o roční rodinné vstupné do centra rodinné zábavy Hopsária a výtvarné sety od světoznámé značky Koh-i-noor Hardtmuth.

Veškeré informace k projektu, pravidla soutěže a také kompletní složení odborné poroty najdete na www.centrumbazalka.cz.

Napsala Dominika Kovaříková, Centrum BAZALKA

Štítky Centrum BAZALKA, pexeso, soutěž, ocenění, Michal Škoda, porota, Grand Prix, Aleš Kotalík, Koh-I-Noor, umění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Odborná porota udělí výtvarné ocenění Hvězda pexesa  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.