pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Samson sledoval taneční pokus o rekord

Japonští turisté ani nestíhají mačkat svoje ultramoderní fotoaparáty. Jak by také ne, tohle se na budějckém náměstí Přemysla Otakara II. každý den nevidí. Stovky mladých lidí v červených a žlutých trikách, barvy vlajky města, se tady houpe do rytmu čtverylky. Už jsem vás informovala, že se v pátek 25. května v pravé poledne Budějce připojí k Evropskému tanečnímu festivalu Squadrille.

„Jsme tady se školou. Tanec jsme se učili celkem čtyři vyučovací hodiny a šlo to v pohodě. Tancuji takhle poprvé, snad to půjde,“ usmívala se při zkušebním tanci Kačka Švarcová ze Základní školy Baarova. Za nedlouho velká ručička na hodinách na Černé věži bude ukazovat na dvanáctku, to pak odstartuje ostrý tanec. Další z tanečníků, patnáctiletý Honza Leština, se rozhodně čtverylky neobával. „Také jsem se to učil čtyři hodiny ve škole. Docela si kroky pamatuji a doufám, že rekord padne, protože jinak bychom tady byli na prd,“ usmíval se mladík, který už má s tancem nějaké zkušenosti.

A pak všechno vypuklo! Z reprobeden se začala valit hudba a 346 tanečníků se dalo do pohybu. Za pět minut bylo po všem a pod Samsonem, který všechno sledoval z výšky, zazněl mohutný potlesk a jásot. „Nejhorší asi bylo, abychom všichni tancovali nastejno, to bylo těžké,“ pomyslela si hned po akci tři děvčata ze základky v Dukelské ulici.

Za rok se bude pravděpodobně celý taneční festival opakovat. Teď musejí jednotliví organizátoři ze všech měst poslat výsledky a počty účastníků na centrální adresu. Odtud se pak dozvíme, jestli rekord padl či ne. V roce 2011 tančilo již 33 202 lidí v 51 městech osmi zemí Evropy.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.