sobota 23. října 2021 Teodor

Temelín vyrobil v roce 2011 rekordní množství elektřiny

Loni oba bloky elektrárny Temelín vyrobily 13,913 miliardy kWh elektrické energie. Tím elektrárna překonala o 91 miliónů kWh dosud nejvyšší výrobu z roku 2010, řekl v pondělí mluvčí elektrárny Marek Sviták.

Od zahájení provozu v prosinci 2000 vyrobil Temelín 119,769 miliardy kWh elektřiny. Loni Temelínem vyrobená elektřina by stačila téměř 3,5 roku pokrývat spotřebu celých jižních Čech nebo 11,5 roku zásobovat všechny jihočeské domácnosti.

"I přes rekordní výrobu chybělo elektrárně ke splnění plánu 0,895 TWh elektrické energie. Důvodem bylo především prodloužení odstávky pro výměnu paliva na druhém bloku způsobené zaseknutým blokem ochranných trubek," řekl Sviták.

V letošním roce elektrárna Temelín plánuje vyrobit 15 miliard kWh elektřiny. „Pokud se nám podaří tento plán splnit, tak to bude úspěšné završení projektu Bezpečně 15TERA, který jsme zahájili v roce 2007,“ uved ředitel elektrárny Temelín Miloš Štěpanovský.

Na rok 2012 má elektrárna naplánovány dvě odstávky pro výměnu paliva s celkovou délkou 101 dní. První bude zahájena v první polovině května na druhém bloku a v závěru července bude odstaven první blok.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.