pátek 22. října 2021 Sabina

Zima se probudila: Budějce zažily sněhovou bouři!

Pátek 13. ledna 2012 zůstane uložen v paměti nejen meteorologům, ale také občanům Budějc. Necelou hodinu po poledni totiž do města dorazila sněhová bouře, během níž ve městě napadla pěticentimetrová vrstva bílé peřiny. V lednu by to nebylo nic zvláštního, s ohledem na průběh letošní zimy to ale jistě mnohé zaskočilo.

„Intenzivní sněhová přeháňka začala na západě Čech. Celé pásmo se postupně posouvalo dál k jihovýchodu, takže zasáhlo i území našeho kraje. Během jedné hodiny napadlo v Českých Budějovicích přibližně pět centimetrů sněhu a ze čtyř stupňů nad nulou se ochladilo až na minus 0,5 stupně,“ řekl Budějcké Drbně meteorolog Martin Modlitba.

A jaké počasí meteorologové očekávají o víkendu? „V průběhu noci by se v Jihočeském kraji ještě měly objevit sněhové přeháňky, zítra už ale budou jen místy, a to především na horách,“ předpověděl Modlitba.

Budějcké Drbně se podařilo získat záběr z webové kamery českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu, který sídlí v rožnovské ulici Antala Staška a kamera míří směrem na západ. Snímek byl pořízen ve 12:47 hodin.

Vyfotografovali jste páteční sněhovou bouři i vy? Zašlete nám svoje snímky na adresu redakce@budejckadrbna.cz. Autor nejlepší fotografie bude oceněn tričkem Budějcký Drbny!

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.