pátek 7. října 2022 Justýna

Temelín otevře v sobotu své brány návštěvníkům elektrárny

Pouhé dva týdny trvalo naplnění 720 míst určených pro prohlídku jaderné elektrárny Temelín. Její brány se lidem otevřou v sobotu 30. července, řekl agentuře mluvčí elektrárny Marek Sviták.

„Po loňské zkušenosti jsme tak trochu počítali, že lidé budou mít o prohlídku elektrárny zájem. Že se kapacita naplní takhle rychle, nás ale příjemně překvapilo,“ říká Sviták.

Na prohlídku Temelína se lidé mohli hlásit od 11. července v Informačním centru elektrárny Temelín. Na Temelín se mohou přijet podívat i ti, kteří se nestihli včas přihlásit.

„Pro ně máme připraven program v informačním centru. Třeba budou mít štěstí a některá rezervace se uvolní a pak se podívají i dovnitř areálu,“ dodává Sviták. Dvouhodinový program exkurze zahrnuje například autobusovou projížďku areálem elektrárny spojenou s výkladem a návštěvu plnorozsahového simulátoru. V informačním centru bude promítán 3D film. Prostřednictvím mlžné komory bude k vidění kosmické záření.

První autobus vjede do temelínského areálu v devět hodin a další budou následovat v půlhodinových intervalech. Za posledními návštěvníky se brány Temelína se zavřou v šest hodin večer.

Autor: Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Frank Flint

Já tam byl jako mladej, ale už si nic nepamatuju :-D

úterý, 26. července 2011, 19:11

Tomáš Paulík

Tam bych to chtěl vidět... :-))

úterý, 26. července 2011, 15:04

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.