sobota 3. prosince 2022 Svatoslav

V budějckých kasárnách začala demolice

Demolici 11 objektů zahájily pracovní čety v bývalých budějckých kasárnách ve Čtyřech Dvorech. Náklady na demolici představují 5 210 507 korun, 75 procent pokryje dotace z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, řekl v úterý novinářům náměstek primátora Kamil Calta (TOP 09).

Celkem jedenáct objektů v areálu bývalých kasáren ve Čtyřech Dvorech čeká postupná demolice. Důvodem je jejich špatný stav i fakt, že už dávno neslouží žádnému účelu. Osmnáctihektarové území využívala armáda až do roku 1990, kdy jej vojsko postupně opustilo a areál začal chátrat. Veškeré objekty a pozemky v areálu byly bezúplatně převedeny na město v roce 2001. Dosud byla provedena demolice a sanace části území o rozloze 9,4 hektaru.

„Odstranění dalších staveb potrvá do 20. ledna příštího roku. Zlikviduje se například objekt bývalého kina a tělocvičny, výměníková stanice, dílny, garáže, ošetřovna i sklady. Suť se rozdrtí přímo na místě a její část se použije na zarovnání terénu. Zbytek zůstane zatím na hromadách v areálu k případnému dalšímu použití. Kontaminovaná zemina se odveze na speciální skládku,“ popsal chystané zásahy náměstek Calta.'

Bourací práce pravděpodobně částečně znepříjemní život obyvatelům okolních sídlišť. „Záměrem města je přetvoření tohoto zdevastovaného a nevyužitého území na novou městskou část. Na demolici město získalo dotaci ve výši 75 procent z celkových nákladů, které představují 5 210 507 korun,"  dodal Calta.

Autor: Dobrin Stojcev, Mediafax

Foto: Bezedný Frank, BD

Kasárna v budějcích brzy jen v našich vzpomínkách

úterý, 15. listopadu 2011, 10:45

Bývalá kasárna v Budějcích brzy jen v našich vzpomínkách
Bývalá kasárna v Budějcích brzy jen v našich vzpomínkách

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Wolenby

Jak říká Kouďák: "Demolicéééé"

úterý, 15. listopadu 2011, 11:21

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.