Počasí dnes11 °C, zítra9 °C
Úterý 16. dubna 2024  |  Svátek má Irena
Bez reklam

V Olešnici hořela paseka, hasiči uchránili vzrostlý les

Hasičské sbory z několika obcí zasahovaly ve středu odpoledne u rozsáhlého požáru paseky u lesa u obce Olešnice u Trhových Svinů na Českobudějovicku. Oheň zasáhl jeden hektar porostu a šířil se dál na vzrostlý les. Hasební práce komplikovalo sucho a vítr.

K místu požáru se sjelo sedm jednotek hasičů, profesionálové z Trhových Svinů a Českých Budějovic a dobrovolní hasiči z Trhových Svinů, Horní Stropnice, Nových Hradů a Jílovic.

"Požár paseky, nízkých stromků a pařezů se podařilo lokalizovat v podvečer. Hasiči uchránili vzrostlý les, na který se plameny šířily. Byla tam špatná přístupová cesta, proto museli porazit několik vzrostlých stromů, aby se cisterny dostaly na místo," popsala zásah krajská mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Další komplikací byl chybějící zdroj vody. Ta musela být dovážena kyvadlově cisternami a na požářiště přiváděna hadicemi. "Příčinou je nejspíš nedbalost nezodpovědného člověka při pálení trávy a klestí," dodala mluvčí jihočeských hasičů.

Jak řekl po včerejší 20. hodině operační důstojník hasičů, oheň se podařilo zcela zlikvidovat."Mělo by to být uhašeno, zraněn nikdo nebyl," řekl.

Autor: René Kekely, Dobrin Stojčev, Mediafax

Štítky les, Olešnice, okres České Budějovice, České Budějovice, Nové Hrady, Horní Stropnice, Jílovice, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V Olešnici hořela paseka, hasiči uchránili vzrostlý les  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.