čtvrtek 29. září 2022 Michal

Sedmý ročník mezinárodní soutěže Vítejte u nás se uskuteční v Budějcích

Do Českých Budějovic míří 7. ročník soutěže Vítejte u nás. Uskuteční se 15. a 16. června na Malé scéně DK Metropol, již tradičně s významnou podporou Jihočeského kraje, Statutárního města České Budějovice a řady sponzorů. Tuto mezinárodní soutěž prezentačních dovedností pořádá Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9.

Je určena žákům středních škol zaměřených na cestovní ruch, hotelnictví a gastronomii, řadí se k největším tohoto typu v České republice. V Jihočeském kraji je pak zcela unikátní. Výjimečné postavení zaujímá i při podpoře regionálního cestovního ruchu. Za šest předchozích ročníků se jí zúčastnilo na dvě stě padesát soutěžících. Diváci a poroty tak už mohli zhlédnout 125 prezentací v jedenácti soutěžních kategoriích. 

Letošního ročníku se účastní týmy z Česka a Slovenska ve dvou kategoriích, v nichž mají předvést své odborné znalosti, prezentační dovednosti a schopnost komunikovat v cizím jazyce. V prvním dni naplánují trasu poznávacího zájezdu Po stopách Karla IV., ve druhém dni představí své prezentace na téma Přijeďte k nám, přijeďte za sportem. Třetí den je určen pro doprovodný program soutěže, navazuje na témata prezentací a zdůrazňuje atraktivity Jihočeského kraje. Mimo jiné bude zahrnovat tradiční návštěvu otáčivého hlediště a Českého Krumlova, Olympijského parku Rio - Lipno 2016 a jiných atraktivit.

Tisková zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.