úterý 18. února 2020 Gizela

Osmnáct let Základní školu Matice školské v Budějcích vedla žena. V září ji vystřídá muž

Dlouhých osmnáct let šéfovala Základní škole Matice školské v Českých Budějovicích Jana Rychlíková. Ta ale na vlastní žádost ve funkci k poslednímu srpnu končí. Z výběrového řízení už vzešel její nástupce. Tím je Radek Vačlena.

Do výběrového řízení na funkci ředitele Základní školy Matice školské v Českých Budějovicích se přihlásilo šest uchazečů. Komise se jednoznačně shodla na jednom jméně a to doporučila městské radě. I ta byla v rozhodování vzácně jednotná a tak se 1. září chopí funkce ředitele školy Radek Vačlena. Ten byl doposud zástupcem ředitele na této škole. „Odstupující ředitelka si vychovala skvělého nástupce,“ kvitoval náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola.

„S ředitelkou Janou Rychlíkovou jsem měl možnost spolupracovat více než sedm let a upřímně, byla to spolupráce na vynikající úrovni. Svému nástupci bude předávat školu ve výborné kondici, a to jak po stránce technické, tak učitelského sboru. Školství je oblast, která si vyžaduje člověka celého a toto krédo přesně platí na ředitelku Janu Rychlkovou,“ uvedl Podhola.

Autoři | Foto c-budejovice.cz

Štítky vzdělání, společnost, škola, ředitelka, ředitel, výběrové řízení, Matice školské, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.