čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Rektor VŠTE Marek Vochozka byl jmenován profesorem. Je to završení jedné etapy života, říká

S nejvyšším věděcko-pedagogickým oceněním vstoupil do nového roku rektor Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích Marek Vochozka. Titul profesor mu udělil prezident Miloš Zeman na návrh vědecké rady Vysokého učení technického v Brně v oboru Ekonomika a management.

„Pro mne to znamená završení jedné dílčí etapy profesního života, který tím samozřejmě nekončí. Naopak, plně si uvědomuji svůj závazek vůči naší vysoké škole a kolegům. Chci se zde ještě víc zaměřit na podporu mladších a začínajících akademických pracovníků,“ říká Marek Vochozka.

Ten se ve své práci zabývá využitím umělé inteligence v podnikové ekonomice a podnikových financích. Právě v ní vidí nástroj k optimalizaci podnikových procesů, zefektivnění chodu podniku a eliminaci podnikatelských rizik.

V čele VŠTE je od konce března 2009, kdy ho Akademický senát pověřil vedením místo odvolaného rektora. V prosinci 2012 byl pak prezidentem Klausem jmenován řádným rektorem. Funkce se ujal 1. ledna 2013. Druhé funkční období začal v lednu 2017, poté co ho zvolil Akademický senát školy a koncem listopadu 2016 jmenoval prezident Zeman. Mandát mu končí 31. prosince 2020.

„Na konci roku 2020 bych chtěl svému nástupci předávat ve všech oblastech silnou univerzitu respektovanou doma i v zahraničí," uvedl Marek Vochozka.

Foto VŠTE

Štítky VŠTE, rektor, profesor, Marek Vochozka, Miloš Zeman

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.