středa 29. ledna 2020 Zdislava

V září půjde do prvních tříd přes tisíc nových školáků. V dubnu je čeká zápis

Na začátku dubna čekají předškoláky zápisy do základních škol. Stejně jako v minulém roce budou moct rodiče své děti zapisovat i elektronicky. V září by do první třídy mělo nastoupit přes tisíc dětí.

Zápiso do základní škol budou 4. a 5. dubna. Prvňáčci, kteří míří do třídy pro nadané žáky na ZŠ Máj II přijdou o den dříve, tedy 3. dubna. „Celkem je aktuálně vypsáno 1150 volných míst. Podle údajů z matriky je místních dětí v předškolním věku 998 a z obcí, které mají s městem sepsánu smlouvu o přijímání školáků, zatím asi 100. Tyto údaje napovídají, že do škol budou přijaty všechny děti,“ říká náměstek primátora Viktor Vojtko.

Stejně jako loni mohou rodiče využít elektronický zápis, díky kterému mohou budoucího školáka zaregistrovat už v březnu. „Registrace je možná ale i přímo na odboru školství a tělovýchovy na radnici. Další možností je elektronická registrace v době samotných zápisů, kdy pověřený zaměstnanec vyplní žádost přímo v základní škole, kam chtějí rodiče potomka umístit,“ vysvětlila mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Podrobné informace o zápisech najdete na webových stránkách města.

Foto Jan Luxík

Štítky škola, zápis, prvňák

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.