pondělí 2. srpna 2021 Gustav

Nový studentský gamingový spolek na VŠTE pořádá svůj první turnaj. Zájem hráčů organizátory příjemně překvapil

PR článek

V úterý 27. dubna odstartuje na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích nová tradice. Studentský spolek herních nadšenců BLACK OWLS Budweis zorganizuje ve spolupráci se Studentskou unií VŠTE první gamingový turnaj, který potrvá tři dny. Studenti, absolventi i zájemci z řad široké veřejnosti poměří síly ve hře League Of Legends.

„BLACK OWLS Budweis je nově vzniklý spolek, takže nám turnaj mimo jiné poslouží k jeho představení. Stejně tak bychom rádi na konci eventu prezentovali VŠTE, která nad spolkem převzala záštitu,“ uvádí předsedkyně Studentské unie VŠTE a spoluzakladatelka BLACK OWLS Budweis Tereza Mrázková.

Na turnaj se hráči hlásili přes sociální sítě. Registrace skončila v pátek 23. dubna. Zájem organizátory příjemně překvapil. „Akci jsme otevřeli jak zkušeným hráčům, tak začátečníků, zkrátka všem. Bude se hrát jeden na jednoho a na vítěze čekají hodnotné ceny. Pro prvních pět míst máme připravené poukazy do obchodů s gamingovým příslušenstvím v celkové hodnotě 10 tisíc korun, přičemž vítěz získá poukaz v hodnotě 4 tisíc korun,“ vyčísluje Tereza Mrázková.

Aktivní účast dokonce potvrdil i rektor VŠTE Vojtěch Stehel: „Rád zkouším nové věci a stejně tak jsem rád studentům nablízku, tudíž se na akci těším. BLACK OWLS Budweis celkově přeji hodně štěstí do dalšího působení. Budu je sledovat a fandit jim.“

„Je takřka symbolické, že se první turnaj uskuteční ve dnech, kdy VŠTE slaví patnácté narozeniny (26.dubna),“ navazuje ředitel Úseku vnějších vztahů VŠTE Petr Oros. „Jsme mladá, progresivní, moderní škola, takže i tyto aktivity mají naši podporu. Je fajn, že na půdě školy vznikl další studentský spolek.“

Členové spolku jsou mezi sebou velmi činní, vazby upevňují například skrz teambuildingy. „Zatím nejsme ve fázi, kdy bychom mohli sestavovat tým pro reprezentaci školy na mezinárodních soutěžích, ale do budoucna nic nevylučujeme. Vše budujeme od základů,“ usmívá se Tereza Mrázková a dodává, že jsou BLACK OWLS Budweis otevřeni dalším zájemcům. Jedinou podmínkou je, že musí být studenty VŠTE.

Turnaj v League Of Legends bude streamován na platformě Twitch.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky České Budějovice, VŠTE, gaming

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.