pátek 19. srpna 2022 Ludvík

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Jubilejní 30. ročník Letní školy slovanských studií opět oživí období konce léta na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích

PR článek

V pondělí 15. srpna 2022 bude na půdě Filozofické fakulty JU slavnostně zahájen 30. ročník Letní školy slovanských studií, na který se opět sjedou cizinci z celého světa se zájmem o český jazyk, literaturu, dějiny a kulturu. Třítýdenní intenzivní kurz, který se vždy koná na přelomu srpna a září, pořádá Ústav bohemistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Letní škola slovanských studií je určena především pro zahraniční studenty, odborníky (pedagogy, překladatele, tlumočníky) a akademické pracovníky z oblasti bohemistiky a slavistiky. Na letní škole jsou ale samozřejmě vítáni i všichni zahraniční zájemci o český jazyk, literaturu, dějiny a kulturu. Kurz je určen jak pro úplné začátečníky, tak pro středně pokročilé i více zdatnější uživatele češtiny.

Letošního jubilejního 30. ročníku se zúčastní přes 50 cizinců z Francie, Itálie, Polska, Německa, Velké Británie, Slovinska, Rumunska, Ukrajiny, Belgie či Chorvatska, kteří se chtějí naučit nebo si vylepšit češtinu. Někteří studenti se LŠSS účastní dokonce opakovaně. Účastníci kurzu společně s lektory a ostatními kolegy budou po dobu tří týdnů pronikat do tajů češtiny díky jazykové výuce, která zahrnuje procvičování gramatiky, výslovnosti a četby, ale i díky doprovodnému programu: „Letní škola slovanských studií není jen o intenzivním procvičování v učebnách FF JU,“ vysvětluje Mgr. Markéta Maturová, Ph.D., ředitelka LŠSS, „v rámci kurzu mohou jeho účastníci vybírat i z pestré nabídky exkurzí a kulturních akcí. Program zahrnuje návštěvy muzeí, knihoven a galerií. Účastníci letní školy se tak v jejím průběhu seznámí nejen s jazykem, ale s českou kulturou obecně.“

Po minulém ročníku, kterého se kvůli složité situaci kolem pandemie koronaviru zúčastnilo výrazně méně studentů, pořadatelé věří, že ten letošní bude oslavou 30. narozenin této „mladé dámy“ – LŠSS – jak se sluší a patří. V rámci volnočasových aktivit účastníci opět navštíví významné jihočeské památky. Tyto aktivity napomohou vzájemnému poznání studentů mezi sebou a zároveň představí možnost, jak si neformálně procvičit český jazyk.

LŠSS má na JU dlouhou tradici, za celou její existence se jí zúčastnila více než tisícovka zájemců o studium češtiny. LŠSS se v letošním roce na FF JU bude konat od 14. 8. 2022 do 5. 9. 2022, přičemž slavnostní zahájení proběhne v pondělí 15. 8. 2022 od 10 hodin v budově FF JU. Více informací můžete nalézt na webových stránkách Filozofické fakulty JU.

Ohodnoť článek

Foto Jihočeská univerzita

Štítky Jihočeská, univerzita, JČU, škola, jazyk, český, cizinec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.