Počasí dnes26 °C, zítra31 °C
Čtvrtek 20. června 2024  |  Svátek má Květa
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Jihočeská univerzita otevírá jedinečný studijní program Učitelství science pro SŠ

PR článek

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (PřF JU) nově a jako první v ČR otevírá magisterský dvouletý studijní program Učitelství science pro SŠ. Tento studijní program je prvním profesním a prakticky zaměřeným (tedy neakademickým) programem pro vzdělávání budoucích učitelů.

Učitelství science pro střední školy odráží novou koncepci vzdělávání a nabízí jedinečnou příležitost zapojit se do formování budoucích učitelů. „Absolventi bakalářských programů pro vzdělávání, ale i absolventi bakalářských odborných programů tak mají příležitost stát se kvalifikovanými učiteli přírodovědných předmětů a přispět ke snížení nedostatku kvalitních a kvalifikovaných středoškolských učitelů,“ říká doc. RNDr. Ing. Jana Kalová, Ph.D., garantka studijního programu.

Své studium si student vzhledem k velkému počtu povinně volitelných předmětů může do velké míry připravit sám. Volit jednotlivé předměty přitom může podle své preference, nebo za pomoci vlastního školitele z PřF JU. Oborově didaktické předměty jsou ve velké míře zajištěny aktivními středoškolskými učiteli, kteří spolupracují s PřF JU a jsou velkou posilou při přípravě budoucích SŠ učitelů. Již během studia si tak student může utvořit silnou vazbu s praxí.

Absolventi studijního programu Učitelství science pro střední školy najdou uplatnění zejména jako pedagogové přírodovědných předmětů. Výjimečné budou jejich kompetence k zajištění přípravy a výuky předmětů, které budou zaměřeny na integraci přírodovědných poznatků. „Absolventi budou ale také schopni vyučovat konkrétní přírodovědný obor, např. podle svého jednooborového nebo dvouoborového Bc. zaměření,“ doplňuje docentka Kalová.

Do nového programu Učitelství science pro střední školy, který byl připraven ve spolupráci s řediteli, středoškolskými učiteli a studenty učitelství, se zájemci mohou přihlásit do 19. května 2024.

Více o programu se dočtete na ZDE.

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky české budějovice, jihočeská univerzita, vzdělání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jihočeská univerzita otevírá jedinečný studijní program Učitelství science pro SŠ  |  Vzdělání  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.