pondělí 24. ledna 2022 Milena

Hráči Jihostroje zase před tabulí, přišli pozdravit školáky

Od pondělka začal nový školní rok. Dětem a žákům tak skončily dva bezstarostné měsíce volna a užívání si. Je zase čas usednout do lavic a nad písemky či domácí úkoly. Také v budějcké základce Oskara Nedbala přivítali desítky prvňáčků, kde jim uspořádali na uvítanou velkou akci na dvoře školy.

Jenže Budějcká Drbna sem nepřišla jen za prvňáčky, škola O. Nedbala je totiž partnerskou základkou budějckých volejbalistů z VK Jihostroj. A právě část týmu přišla pozdravit žáky při jejich prvním školním dnu.

Před tabulí se tak znovu po letech objevil Radek Mach, David Juračka, Jakub Novotný a Tomáš Fila. Každý z nich přivítal jinou třídu, která patřila mezi sportovní a volejbalové přípravky.

Volejbalisté rozhodně nebyli žákům neznámí, vždyť většina z nich Jihostroji fandí přímo při zápasech ve sportovní hale a řadu tříd zdobí na nástěnkách novinové výstřižky s úspěchy Jihostroje.

„Já jsem sice byl dobrý student prospěchem, ale měl jsem tragické chování,“ usmíval se diagonální smečař Jakub Novotný, když vcházel do deváté třídy.

„Se školou jsem nikdy problém neměl. Určitě si z prvního školního dne pamatuji více, než kluci,“ usmál se David Juračka, libero mistrovského celku. „Na základku jsem chodil do malé školy v Sezimově Ústí na náměstí. Moje neřesti a problémy přišly spíše až na střední škole. Nebylo jich ale zase tolik, protože kvůli volejbalu na to nemáte tolik času,“ doplnil Juračka.

Jakub Novotný či Radek Mach si dokonce na chvíli osvěžili pocit, jaké to je zase sedět ve školních lavicích. Musím podotknout, že nejvyšší muž v celku, blokař Mach, měl docela problémy, aby se pod lavici na židli vůbec vměstnal. smiley

Štítky Základní škola Oskara Nedbala, České Budějovice, VK Jihostroj, hráči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.