Rodiče prvňáčků ušetří, město přispěje na pomůcky

Celkovou sumu ve výši 435 600 Kč letos uvolní budějčtí radní z městské pokladny na takzvané pastelkovné. Stejně jako v loňském roce dostanou základní školy v krajské metropoli, kam v září nastoupí 1089 prvňáčků, příspěvek 400 korun na nákup učebnic a sešitů pro každého žáka.

Vybavení prvňáčka není levná záležitost. Jen učebnice a školní pomůcky stojí kolem tisícovky. „Kromě peněz, které školy pro tento účel vynaloží ze svého rozpočtu, tak přispějeme na takzvané pastelkovné i my,“ zmínil Petr Podhola, náměstek primátora pro školství a sociální věci.

Na rodiče ale stejně zbyde kromě asi dvousetkorunového doplatku ještě nákup školní tašky, penálu, vodovek a další školních potřeb.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Petr Podhola

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.