sobota 23. října 2021 Teodor

Zápisy dětí do školek budou v Budějovicích koncem března

Do začátku nového školního roku zbývá sice ještě několik měsíců, ale už v březnu budou muset rodiče zapsat své potomky do mateřských škol. Děti musí být přihlášeny podáním žádosti do mateřské školy dle vlastního výběru, a to po vyhlášení zápisu v jednotlivých zařízeních.

Mateřské školy nemají stanoveny žádné spádové obvody. „Při podání žádosti je nutné vyplnit také evidenční list s vyjádřením dětského lékaře, občanský průkaz zákonného zástupce dítěte a doklad o pravidelném očkování. V konkrétních případech mohou být požadovány další doplňující informace, které sdělí ředitelky mateřských škol,“ informuje náměstek primátora Českých Budějovic Petr Podhola s tím, že zápisy do předškolních zařízení zřizovaných městem se uskuteční ve dnech 26. až 29. března.

Zapisovat však nebudou Mateřské školy Staroměstská a L. Kuby, tedy školky nově zřízené ve školním roce 2011/2012.

„V případě, že počet žádostí překročí stanovenou kapacitu, bude se  přijímací řízení řídit schválenými kritérii, která upřednostňují předškolní věk a trvalé bydliště. Dalším rozhodujícím faktorem je věk dítěte. K zaměstnání rodičů se přihlíží, ale není upřednostňováno. Nově se též bude posuzovat, kolik žádostí zákonný zástupce podá,“ přibližuje náměstek primátora Petr Podhola.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.