středa 19. února 2020 Patrik

Zdraví

Počet nemocných klesl, zemřeli však další dva lidé

V Jihočeském kraji zemřeli po chřipce v posledních dnech další dva lidé. Jeden pacient v nemocnici v Prachaticích, druhý v nemocnici ve Strakonicích. Počet mrtvých kvůli následkům chřipky tak v jižních Čechách stoupl už na osmnáct.

Budějcká nemocnice o víkendu zruší zákaz návštěv

Po více než pěti týdnech budou zase smět za pacienty do budějcké nemocnice návštěvy. Od soboty zruší vedení na všech odděleních zákaz, který vydalo ve středu 9. ledna kvůli chřipkové epidemii. Budějcké Drbně to dnes před obědem sdělil ředitel...

Jihočeské porodnice vloni přivedly na svět 6553 dětí

V jihočeských porodnicích se v loňském roce narodilo celkem 6553 dětí, z toho více než jedna třetina v Nemocnici České Budějovice. Meziročně se počet novorozenců v kraji zvýšil o 184. Vzhledem k roku 2011 tak kraj zaznamenal zvýšení porodnosti o...

Chřipka zabila na jihu Čech další dva lidi

úterý, 12. února 2013, 17:54Zdraví

Chřipka zabila na jihu Čech další dva lidi

V jižních Čechách zemřeli po chřipce během posledních dnů další dva starší muži. O víkendu podlehl jejím následkům první z nich v táborské a druhý v pondělí v budějcké nemocnici. Počet obětí v krajských nemocnicích stoupl už na patnáct, jeden...

Na Budějcku klesl počet nemocných chřipkou o 30 procent

Počet pacientů trpících chřipkou a dalšími akutními respiračními onemocněními na jihu Čech v šestém týdnu klesl o 12 procent. Hygienici aktuálně evidují 1546 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

Třináctý mrtvý: Tentokrát zemřela kvůli chřipce žena

Budějcká nemocnice hlásí další oběť chřipkové epidemie. Počet pacientů, kteří v Jihočeském kraji letos podlehli následkům virového onemocnění, tak stoupl už na třináct.

Těžké chřipce podlehl již dvanáctý Jihočech

Nemocnice České Budějovice hlásí dvanáctou oběť chřipkové epidemie v jižních Čechách. Se zákeřným virem se v pondělí večer nevypořádal další starší muž, který se léčil s jinou chronickou chorobou.

Na infarkt umírá v budějckém kardiocentru méně lidí

Českobudějovické kardiocentrum má podle dlouhodobých statistik ve srovnání s celorepublikovým průměrem o třetinu lepší výsledky v léčbě nejzávažnějších forem akutního infarktu myokardu, než ostatní tuzemská specializovaná pracoviště.

Budějcká nemocnice hlásí další oběť chřipkové epidemie

V českobudějovické nemocnici zemřel v neděli večer po chřipce další starší muž. Stejně jako všechny ostatní oběti ale trpěl několika dlouhodobými chronickými onemocněními. V Jihočeském kraji letos podlehlo následkům chřipky už jedenáct lidí.

Chřipka si vyžádala desátou oběť, v Budějcích zemřel muž

Budějcká nemocnice hlásí další oběť chřipky. V noci ze středy na čtvrtek podlehl zákeřnému viru starší muž, který se původně léčil se zápalem plic. Jedná se již o desátou oběť tohoto onemocnění v Jihočeském kraji.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.