úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Zdraví

Chřipka si vyžádala desátou oběť, v Budějcích zemřel muž

Budějcká nemocnice hlásí další oběť chřipky. V noci ze středy na čtvrtek podlehl zákeřnému viru starší muž, který se původně léčil se zápalem plic. Jedná se již o desátou oběť tohoto onemocnění v Jihočeském kraji.

Po chřipce zemřeli v Jihočeském kraji další dva lidé

V nemocnici v Českých Budějovicích a Táboře zemřeli v posledních dnech další dva lidé po chřipce. Oba se léčili s jiným vážným onemocněním. Celkem zemřelo po chřipce už osm Jihočechů, šest z toho v posledním týdnu.

Počet obětí chřipky stoupá, už je jich šest

Na jihu Čech zemřeli další dva pacienti na chřipku typu A. V českobudějovické nemocnici to byl zhruba padesátiletý muž, jenž zároveň trpěl dlouhodobě těžkým plicním onemocněním, v táborské nemocnici pak zhruba osmdesátiletý senior. I ten se léčil...

Chřipkový vir typu A zabil čtvrtého Jihočecha

Včera dopoledne jsme vás informovali, že chřipková epidemie si v jižních Čechách vyžádala již třetí oběť. Nedlouho poté dorazila informace, že v pondělí dopoledne skonal kvůli chřipce typu A na plicním oddělení budějcké nemocnice další pacient.

Chřipka má další oběť, v nemocnici zemřel třetí pacient

V českobudějovické nemocnici zemřel v noci z neděle na pondělí starší muž, který marodil s chřipkou. Pacient se však primárně léčil s jiným chronickým onemocněním. Jedná se o třetí oběť chřipky v Jihočeském kraji.

V Jihočeském kraji vypukla chřipková epidemie

Počet nemocných lidí v jižních Čechách se v porovnání s minulým týdnem zvýšil o téměř deset procent. Momentálně připadá na 100 tisíc obyvatel 1745 případů akutních respiračních infekcí. Práh epidemického výskytu přitom znamená 1600 případů.

Následkům chřipky podlehl v nemocnici starší muž

V budějcké nemocnici zemřel v úterý starší muž, kde byl hospitalizován s chřipkou typu A. Pacient se však delší dobu léčil s jiným chronickým onemocněním. Jde o druhou oběť chřipky v Jihočeském kraji. V České republice na následky tohoto...

Nemocnice zainvestuje do porodnice 200 milionů

Investice přes 700 milionů korun připravují na letošní rok jihočeské nemocnice. Dvousetmilionovou injekci v podobě rekonstrukce porodnice s neonatologickým centrem dostane českobudějovické zdravotní zařízení.

S těžkou chřipkou byli hospitalizováni další čtyři lidé

Celkem sedmnáct pacientů je aktuálně hospitalizováno v budějcké nemocnici s chřipkovým virem typu A. Přestože ve středu bylo avizováno, že u všech se potvrdila prasečí chřipka, podle dnešního sdělení vedení nemocnice zatím ještě laboratorní...

V nemocnici leží dvanáct pacientů s prasečí chřipkou!

Budějcká nemocnice v posledních dnech hospitalizovala třináct pacientů s chřipkou. Kromě jednoho z nich byla již u všech potvrzena prasečí chřipka, tedy zákeřný virus H1N1. V úterý ráno navíc těžké formě chřipky podlehla dlouhodobě nemocná žena.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.