čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Chřipková epidemie je na ústupu, pomohly jarní prázdniny

V Jihočeském kraji se v týdnu výrazně snížil výskyt akutních respiračních infekcí a chřipce podobných onemocnění. K oslabení epidemie, která trvá již čtyři týdny, pomohly jarní prázdniny na Českobudějovicku a Českokrumlovsku. V právě končícím 7. kalendářním týdnu byla nemocnost v regionu 1 533 případů na sto tisíc obyvatel, ve srovnání s minulým týdnem poklesla o 24,2 procenta.

Pokles byl zaznamenán ve všech věkových skupinách. Nejvíce pak ve věkové skupině mladých lidí 15 – 24 let, kde nemocnost poklesla oproti minulému týdnu o 36,7 procenta na 1 681 případů na sto tisíc. Ve věkové kategorii předškolních dětí 0 – 5 let poklesla o 25,7 procenta na 4 614 případů a v kategorii školních dětí  6-14 let o 23,7 procenta na 2 934 případy na sto tisíc. 

Hygienici stále ale evidují nejvyšší výskyt nemocných v okrese Český Krumlov a České Budějovice. „V týdnu jsme zaznamenali čtyři nové závažné případy chřipky, dva na Českobudějovicku a dva na Jindřichohradecku. Ve všech případech se jednalo o starší pacienty ve věkové skupině 65+ a ve všech případech byla prokázána chřipka typu A. Pacienti nebyli očkováni. Letos tedy evidujeme v kraji devět závažných případů chřipky, bohužel se dvěma úmrtími,“ uvedla Kvetoslava Kotrbová.   

Chřipková epidemie zasahuje do režimu nemocnic, domovů pro seniory a podobných zařízení.   

Prachaticko: Trvá zákaz návštěv v Nemocnici Prachatice.
Písecko: Od 10. února byl otevřen Domov Rakovice. Od 11. února je otevřeno i Alzheimercentrum v Písku. od 17. února bude otevřena pro návštěvy i Diakonie ČCE – středisko Blanka v Písku.
Českokrumlovsko: Nemocnice Český Krumlov je pro návštěvy stále uzavřena.
Jindřichohradecko: Trvá zákaz návštěv v Nemocnici Jindřichův Hradec a v DS Otín.  
Českobudějovicko: Omezení stále trvá i v Nemocnici České Budějovice, v Domově pro seniory Máj v Českých Budějovicích a Domově pro seniory U Hvízdala v Českých Budějovicích.  
Strakonicko: Trvá zákaz návštěv v Nemocnici Strakonice, v Nemocnici Volyně, v domově se zvláštním režimem Kotva při strakonické nemocnici i v DPS Lidická a Rybniční ve Strakonicích. 
Táborsko: Pro návštěvy je uzavřen Senior dům v Soběslavi.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky chřipková epidemie, Jihočeský kraj, hygiena, nemocnost, zákaz návštěv

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.