pondělí 18. října 2021 Lukáš

Nemocnice v Krumlově modernizovala vzduchotechniku, operační sály opět fungují

Českokrumlovská nemocnice rekonstruovala za 15 milionů korun vzduchotechniku ve svých objektech. Přestavba na čas omezila provoz některých operačních sálů. V současné době jsou už všechny plně funkční.

"Stávající strojní vybavení bylo ve své době jistě velmi kvalitní, ale bohužel to je zhruba před 25 lety. Nyní již nastala doba, kdy bylo potřeba se opět posunout dále a zlepšit nejen kvalitu péče, ale i komfort pacientů a ošetřujícího personálu," uvedl předseda představenstva českokrumlovské nemocnice Vojtěch Remeň. Dodal, že součástí modernizace vzduchotechniky byla i výměna stropních podhledů a položení nových podlah.

Českokrumlovská nemocnice se nyní připravuje na rekonstrukci interního pavilonu D. Modernizace budovy, která potrvá dva roky a začne ještě letos, si vyžádá 100 milionů korun. Z velké části náklady uhradí Jihočeský kraj, jenž je jediným akcionářem nemocnice.

Pavilon D vznikl v roce 1987 a podle vedení nemocnice už nevyhovuje aktuálním potřebám zdravotnictví. Nachází se v něm pokoje až pro pět pacientů a navíc velká část nemá vlastní sociální zázemí.

Českokrumlovská nemocnice v posledních letech investovala do modernizace areálu více než 200 milionů korun. Postupně postavila dva multifunkční pavilony, kde sídlí například onkologie, urologie, dětské oddělení a gynekologie. Naposledy loni dokončila rekonstrukci budovy, která slouží jako léčebna dlouhodobě nemocných (LDN). Modernizace interního pavilonu D je třetí etapou celkové obnovy nemocnice.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky Česko, nemocnice, Český Krumlov, investice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.