pátek 28. ledna 2022 Otýlie

Dětská pohotovost v nemocnici nebude tři dny fungovat. Nejsou obvodní lékaři

Přes následující víkend nebude v českobudějovické nemocnici fungovat dětská pohotovost. Opakovaně se totiž nedaří službu obsadit ambulantními lékaři. Rodiče tak mají pro své děti v případě potřeby využít jejich praktického lékaře.

„Dne 3. – 5. prosince 2021 není ze strany praktických lékařů pro děti a dorost z okresu České Budějovice zajištěna ordinace dětské lékařské pohotovostní služby, umístěná v pavilonu D horního areálu českobudějovické nemocnice,“ napsala nemocnice na webu.

Nemocnici se nedaří službu na dětské pohotovosti obsadit po několikáté. „Lékaři sloužící ústavní pohotovostní službu na dětském oddělení musí svou pozornost a péči věnovat především pacientům lůžkové části, hospitalizovaným na jednotce intenzivní a resuscitační péče, dětem po operačních výkonech umístěných na dalších stanicích,“ vysvětlila nemocnice.

Rodiče si mají pro své děti zajistit kontakt na jejich praktického lékaře. V ambulanci dětského oddělení budou totiž ošetřeny jen nutné případy. 

„Jihočeský kraj vyzývá všechny praktické lékaře pro děti a dorost s platným oprávněním k poskytování zdravotních služeb v okrese České Budějovice, aby byli vstřícní k potřebám rodičů a jejich dětí a zajistili tak péči o své registrované pacienty,“ uzavřela nemocnice. 

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky nemocnice, dětská pohotovost, služba, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.