Strakonická nemocnice, která letos slaví 130 let, investovala za posledních deset let do inovací více než miliardu korun. Do budoucna chce vybudovat a otevřít urgentní příjem, náklady zřejmě přesáhnou 200 milionů korun.
„Chceme vybudovat urgentní příjem. Dále máme v plánu propojení lůžkových pavilonů nadzemním koridorem. Zatím nebyla na urgentní příjem vypsaná dotace. Dotační tituly už měly být vypsané a zřejmě z úsporných důvodů se nevypsaly. Čekáme, až bude tato možnost. Jde o to, že strakonická nemocnice je nemocnicí pavilonového typu, a když chcete vybudovat jednotné předávací místo pro pacienty od záchranné služby, tak bude nutné spojit dva hlavní pavilony, operačních oborů a interny. Takhle se na to připravujeme," řekl ředitel nemocnice Tomáš Fiala. Náklady podle něj přesáhnou 200 milionů korun.
Nemocnice zaměstnává přes 700 lidí, z toho více než 130 lékařů a přes 200 sester a porodních asistentek. Ročně nemocnice hospitalizuje okolo 15 tisíc pacientů a provede 140 tisíc ambulantních ošetření. Zahrnuje osm lůžkových oddělení a desítky ambulantních pracovišť. K léčbě využívá nemocnice tři velké pavilony a řadu menších budov.
Loni měla strakonická nemocnice výnosy 1,06 miliardy korun, meziročně o 1,21 procenta vyšší. Zisk po zdanění vzrostl o 148 procent na 54,1 milionu. Nemocnice loni spotřebovala 2,88 milionu kilowatthodin elektrické energie, meziročně o procento víc. Nemocnice poskytuje péči spádově až 150 tisíc lidem.
Strakonická nemocnice otevřela 1. září 1892 pod názvem Všeobecná nemocnice císaře Františka Josefa I.. Původně ji tvořila pouze budova dnešního Dětského centra Jihočeského kraje a umrlčí komora, na jejímž místě po přestavbě v 90. letech 20. století vznikla budova nynější ústavní lékárny a odborných ambulancí.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.