sobota 3. prosince 2022 Svatoslav

Auticentrum se v pátek představí veřejnosti

Chcete se dozvědět, jakým způsobem děti s autismem komunikují? Zajímá vás práce budějckého Auticentra, které se nachází v areálu ZŠ a ZUŠ Bezdrevská? Není nic jednoduššího, než si Auticentrum přijít prohlédnout. 6. listopadu se od 10 do 15 hodin uskuteční den otevřených dveří.

„Návštěvníci se seznámí s principy strukturovaného učení (vizualizace, strukturalizace, individuální přístup, motivace) a komunikace s vizuální podporou (obrázky, fotografie, reálné předměty) s osobami s autismem (PAS),“ uvedla Ludmila Gebeltová z Auticentra. „Budou si moci vyzkoušet jednotlivé aktivity, na které docházejí do Auticentra naše děti (práci s I-padem, strukturované úkoly, keramiku, výtvarnou výchovu, harmonizační lůžko i různé hudební nástroje používané při muzikoterapii).“

Organizace Auticentrum pomáhá lidem s autismem od začátku letošního roku. „Naší cílovou skupinou jsou jak děti, tak i dospělí s poruchou autistického spektra - osoby s nízkofunkčním, středněfunkčním, vysokofunkčním autismem a Aspergerovým syndromem. Věková hranice pro klienty Auticentra je od jednoho roku do 45 let,“ zmínila Ludmila Gebeltová.

Štítky auticentrum, den otevřených dveří

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.