Počasí dnes-1 °C, zítra-3 °C
Sobota 2. prosince 2023  |  Svátek má Blanka
Bez reklam

Země Živitelka: vedro vystřídal déšť

Ani tropické vedro v pátek 26.8. neodradilo tisíce lidí od návštěvy 38. ročníku agrosalonu Země Živitelka.Kromě stálých expozic je na výstaviště přilákaly i dva oborové směry – Den českého venkova a Den družstevnictví.

Areál budějckého výstaviště i v pátek nabídl návštěvníkům venkovní a vnitřní expozice 770 vystavovatelů, přesněji, vystavovatelů a drobných prodejců. Díky nim je i letos výstava Země Živitelka tradiční barevnou směsí odborných zemědělských, potravinářských a technických prezentací a zároveň konzumně zaměřených stánků s občerstvením a drobným spotřebním zboží. Právě tyto stánky se, stejně jako každý rok, těší velkému zájmu návštěvníků.

Kromě klobás, řízků, kuřat, ryb a dalších typických výstavních pochoutek a samozřejmě kromě nápojů, zmrzliny, cukrové vaty a popcornu věnují návštěvníci pozornost i výstavním expozicím. Velký zájem je o nově otevřený multifunkční pavilon T, ve kterém se představují výrobci potravin ze všech  regionů republiky. V expozicích jsou vystaveny a k ochutnávkám i prodeji nabízeny potraviny z českých surovin a vyrobené podle tradičních i moderních českých receptur.výrobky uzenářské, pekařské a cukrářské, pochoutky ze zeleniny a ovoce i potraviny tzv. biokvality  jsou nabízeny v širokém spektru a návštěvníci široký sortiment hodnotí velmi spokojeně.
V pavilonu jsou také rozšířené expozice myslivosti, lovectví, rybářství a to včetně potřeb pro myslivce a rybáře. Nechybí ani expozice Českého svazu včelařů, Zelinářské unie Čech a Moravy nebo  Českého svazu zahrádkářů.

Zatímco páteční program agrosalonu byl rozpálen tropickým vedrem, sobota uvítala návštěvníky výrazným ochlazením a deštěm. Ani náhlá změna počasí návštěvnost neovlivnila a tisíce lidí si užily sobotní program, ve kterém byly dominantní akcí  Národní dožínky, kterých se zúčastnil premiér ČR Petr Nečas, zástupci Agrární komory ČR a Ministerstva zemědělství ČR a také  pražský arcibiskup Mons. ThLic. Dominik Jaroslav Duka. Dalším sobotním oborovým námětem byl Den myslivosti a Den vejce.

Nedělní program agrosalonu Země Živitelka bude ve znamení Dne Jihočeského kraje a Dne mléka.

Štítky Země živitelka, jídlo, myslivost, Česko, Petr Nečas, Dominik Duka, Ministerstvo zemědělství České republiky, Český svaz včelařů, Agrární komora České republiky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Země Živitelka: vedro vystřídal déšť  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.