sobota 1. října 2022 Igor

Země Živitelka: vedro vystřídal déšť

Ani tropické vedro v pátek 26.8. neodradilo tisíce lidí od návštěvy 38. ročníku agrosalonu Země Živitelka.Kromě stálých expozic je na výstaviště přilákaly i dva oborové směry – Den českého venkova a Den družstevnictví.

Areál budějckého výstaviště i v pátek nabídl návštěvníkům venkovní a vnitřní expozice 770 vystavovatelů, přesněji, vystavovatelů a drobných prodejců. Díky nim je i letos výstava Země Živitelka tradiční barevnou směsí odborných zemědělských, potravinářských a technických prezentací a zároveň konzumně zaměřených stánků s občerstvením a drobným spotřebním zboží. Právě tyto stánky se, stejně jako každý rok, těší velkému zájmu návštěvníků.

Kromě klobás, řízků, kuřat, ryb a dalších typických výstavních pochoutek a samozřejmě kromě nápojů, zmrzliny, cukrové vaty a popcornu věnují návštěvníci pozornost i výstavním expozicím. Velký zájem je o nově otevřený multifunkční pavilon T, ve kterém se představují výrobci potravin ze všech  regionů republiky. V expozicích jsou vystaveny a k ochutnávkám i prodeji nabízeny potraviny z českých surovin a vyrobené podle tradičních i moderních českých receptur.výrobky uzenářské, pekařské a cukrářské, pochoutky ze zeleniny a ovoce i potraviny tzv. biokvality  jsou nabízeny v širokém spektru a návštěvníci široký sortiment hodnotí velmi spokojeně.
V pavilonu jsou také rozšířené expozice myslivosti, lovectví, rybářství a to včetně potřeb pro myslivce a rybáře. Nechybí ani expozice Českého svazu včelařů, Zelinářské unie Čech a Moravy nebo  Českého svazu zahrádkářů.

Zatímco páteční program agrosalonu byl rozpálen tropickým vedrem, sobota uvítala návštěvníky výrazným ochlazením a deštěm. Ani náhlá změna počasí návštěvnost neovlivnila a tisíce lidí si užily sobotní program, ve kterém byly dominantní akcí  Národní dožínky, kterých se zúčastnil premiér ČR Petr Nečas, zástupci Agrární komory ČR a Ministerstva zemědělství ČR a také  pražský arcibiskup Mons. ThLic. Dominik Jaroslav Duka. Dalším sobotním oborovým námětem byl Den myslivosti a Den vejce.

Nedělní program agrosalonu Země Živitelka bude ve znamení Dne Jihočeského kraje a Dne mléka.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.