čtvrtek 19. května 2022 Ivo

Čtete text rubriky Blogy a komentáře. Jedná se názor autora, který se nemusí shodovat s postojem redakce.

Další ostuda současné radnice – veřejné jednání o zklidnění dopravy na náměstí

Včera odpoledne jsem se zúčastnil veřejného projednání současného radničního „hitu“ – zklidnění dopravy na náměstí. Shrnul bych to jedním jediným slovem – OSTUDA!

Podivný výběr místa konání

První zvláštnost, která mne překvapila ještě dřív, než jsem na veřejné projednání došel, byl fakt, že se tato akce koná v hotelu Clarion. Sál byl připraven pro cca 50 – 60 příchozích, kteří by se pohodlně vešli do sálu zastupitelstva, a proto jsem nepochopil, proč to nebylo na náměstí, když to bylo o náměstí. Zájemců debatovat nakonec přišlo cca 30.

Široko daleko žádný radní

Za největší ostudu celé akce považuji, že se ji neúčastnil nikdo ze současné rady města. Jedná se o takovou změnu v centru města, že bych očekával třeba 3 členy rady města, kteří budou veřejnosti vysvětlovat, proč je v současné dopravní situaci ve městě zrovna napadl takovýto výmysl. Bohužel. Celá prezentace zůstala na úřednících magistrátu a zástupcích firem, které na komerční bázi tyto myšlenky nakreslili na papír. Současní radní zkrátka nemají potřebu veřejnosti vysvětlovat své nápady a záměry. Plat běží, tak proč se obtěžovat.

Pánové, nejdřív se domluvte, prosím

Samotná prezentace záměru i argumentace vůči příchozím byla hodně kostrbatá, občas až drhla. Evidentně existuje několik verzí konečné podoby a každý z prezentujících obhajoval jinou. A tak se stalo, že jeden mluvil o změně režimu parkování v Radniční ulici, druhý zase, že tam se nic měnit nebude. Jindy jeden představil zrušení 25 parkovacích míst na náměstí, aby ho druhý společně s občany přesvědčil, že se ruší 29 parkovacích míst. Zkrátka a dobře, hodně bych se divil, pokud z projednání někdo odešel s jasnějšími informacemi, než s jakými přišel.

Radniční zmar v přímém přenosu

Když už nespokojenost občanů byla zjevná, začal je jeden ze zástupců zpracovatelských firem uklidňovat tím, že všechny podněty budou předány zástupcům radniční koalice a ti vše ještě zváží. Slib, kterému nevěřím ani trochu, protože rada svůj záměr (i když pravda, po včerejším zmatku nevím, jakou verzi) odhlasovala a vracet se k tomu rozhodně nehodlá. A tak zatímco ve městě byl celodenní dopravní kolaps, v Clarionu se veřejně projednávala další uzavírka. Během jednání mi celou dobu běželo hlavou „proč právě v této době, kdy nové silnice ani parkoviště nemáme“. Smutné je, že se jasně ukázala nechuť současných radních obhajovat své návrhy z očí do očí občanům. Asi už za 3,5 roku zapomněli, díky komu a pro koho na radnici jsou. A to je třeba v podzimních komunálních volbách změnit…

Štítky Blog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.