čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat.

Je jenom na nás, jestli Covid ještě víc omezí městskou dopravu

Masivní firemní testování na Covid-19 nedávno absolvovali pracovníci Dopravního podniku města České Budějovice. Výsledek byl slušný, u téměř 400 zaměstnanců, kteří prošli antigenními testy, byly zjištěny pouze čtyři pozitivní nálezy.

Ovšem nestačí jen prevence z jeho strany. Všichni, kdo cestujeme městskou dopravou, musíme dodržovat současná omezení. To je jediná cesta, jak se se dá zabránit šíření covidu a v důsledku toho případnému omezení MHD v jihočeské metropoli. Spoje už nyní jezdí podle prázdninových jízdních řádů a další škrty by mohly lidem dost vadit.

Toto nebezpečí přitom není zase tak úplně nereálné. Třeba v Pardubicích se místní dopravní podnik musí potýkat s velkou absencí řidičů autobusů a trolejbusů, kterých kvůli covidu ještě nedávno chybělo přes padesát, což je čtvrtina celkového stavu, Za volanty proto museli usednout i truhlář, tvůrce jízdních řádů a právník. Ani to však nestačilo, a tak ve východočeském městě musely být prodlouženy intervaly mezi spoji a dvě linky úplně zrušeny.

To je cesta, kterou jistě v jižních Čechách jít nechceme. A jak jí předejít? Především je nutné, aby řidiči i cestující respektovali nejen bezpečnostní opatření a v některých případech i něco navíc. Tak třeba v Českých Budějovicích není v trolejbusech a autobusech zakázáno vystupovat a nastupovat předními dveřmi. Já však radím, aby je lidé, pokud to opravdu není nutné, například při plném obsazení vozu, nepoužívali. Cestující by se vůbec měli držet co nejdál od sebe, a samozřejmostí je minimálně jednoduchý respirátor na obličeji. Covidová omezení jsou pro každého nepříjemná, já také nerad nosím roušku či respirátor, ale bez jejich dodržování se situace nezlepší.

Autoři

Štítky Blog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Magdaléna Horová

To je nějaká nová móda, že si autor po sobě ten článek ani nepřečte, zejména když to patlá stylem ctrl+C, ctrl+V? Jaký smysl dává tento text? ..... Jedná se o velmi rozu
Ovšem nestačí jen prevence z jeho strany.

pondělí, 12. dubna 2021, 08:07

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.