středa 17. srpna 2022 Petra

Jan Ziegler

Jan Ziegler » Články

Milí řidiči, přesedejte z aut do MHD

Oprava klíčové dopravní tepny Strakonické ulice způsobila už tak přetížené dopravě v Českých Budějovicích velké problémy. Totálně ucpané ulice jsou toho důkazem.

Budějce nemají a nebudou mít drahou MHD

Od 1. ledna 2022 si cestující připlatí za cestování českobudějovickými autobusy a trolejbusy. Příčiny zvýšení cen jsou objektivní, rostou ceny vstupů, tedy energií a vzhledem k nedostatku některých profesí, například řidičů, bylo nutné zvýšit i...

Upozornění místo pokut za jízdu načerno

Od 1. června se na dříve bezplatné autobusové lince 23 platí běžné jízdné jako na jiných linkách českobudějovického dopravního podniku. Jsem rád, že jsem se stal svědkem lidského přístupu městského dopravce.

Žumberk, ideální místo pro výlety s novou sbírkou řemesel

Tato malá osada s třicítkou stálých obyvatel leží asi třicet kilometrů jižně od Českých Budějovic v malebné jihočeské krajině a nabízí se jako ideální východisko pro pěší i cyklovýlety do Novohradských a Slepičích hor.

Je jenom na nás, jestli Covid ještě víc omezí městskou dopravu

Masivní firemní testování na Covid-19 nedávno absolvovali pracovníci Dopravního podniku města České Budějovice. Výsledek byl slušný, u téměř 400 zaměstnanců, kteří prošli antigenními testy, byly zjištěny pouze čtyři pozitivní nálezy.

Jízdenky u řidiče se už neprodávají a prodávat nebudou!

Nedávno jsem cestoval trolejbusem číslo 5 na nádraží, když na Palackého náměstí přistoupila paní, která si chtěla u řidiče koupit jízdenku. Měla smůlu, protože tento prodej je už poměrně dlouhou dobu zrušen. Naštěstí nějaká jiná paní měla u sebe...

Řidič autobusu to přehnal, ale sobectví a bezohlednost jsou nepřípustné

Nedávno se strhla mela na zastávce Družba IGY, kde měl řidič autobusu MHD na lince 11 vyhodit z vozu ženu a ještě ji údajně fyzicky napadnout za to, že neměla roušku. Ten řidič to samozřejmě nezvládl

Milí pejskaři, v MHD mají mít psi náhubky

Nedávno jsme jel trolejbusem trojkou na Máj. Najednou se ve voze strhla mela. Cestovala v něm mladá slečna s nějakým větším psem, který neměl náhubek.

Jihočeští podnikatelé si stěžují na chaos, byrokracii a nedostupnou státní pomoc

Příjmy z cestovního ruchu jsou pro jižní Čechy důležité. Zdejším majitelům restaurací a hotelů proto vadí, že vláda nedělá dost proto, aby jim pomohla v této nelehké situaci, kdy kvůli pandemii COVID-19 museli přerušit svoji činnost.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.