neděle 26. června 2022 Adriana

Čtete text rubriky Blogy a komentáře. Jedná se názor autora, který se nemusí shodovat s postojem redakce.

Milí řidiči, přesedejte z aut do MHD

Oprava klíčové dopravní tepny Strakonické ulice způsobila už tak přetížené dopravě v Českých Budějovicích velké problémy. Totálně ucpané ulice jsou toho důkazem.

Jezdit s autem po jihočeské metropoli vyžaduje v současnosti pevné nervy. Ono i jindy to hlavně ve špičkách nebývá jednoduché, ale nyní je to ještě daleko horší. Jestliže dělnici v Strakonické ulici opravují jízdní pruhy a vozovka je zúžená, tak je logické, že se na ní a v okolí začnou tvořit kolony. Řidiči znalí dopravní situace se snaží toto místo objíždět. Výsledkem jsou však další ucpané ulice a zpožďující se městská doprava.

Řešení však existuje. Uznávám, že na první pohled se někomu může zdát nepohodlné, ale dají se při něm ušetřit peníze, nervy a také čas. Já ho také praktikuji. Do svého auta sedám jen tehdy, když je to opravdu nutné. Chodím hodně pěšky, bydlím u Nerudovky a například do centra na náměstí je to příjemná procházka. A když se potřebuji dostat dál, tak se svezu městským autobusem nebo trolejbusem. Při současných cenách pohonných hmot, to vychází levněji. Městská doprava také na mnoha místech Českých Budějovic využívá vyhrazených jízdních pruhů a proto některé exponované úseky zvládá rychleji.

Takže se prosím všichni, co někam chceme jet po Budějcích autem, zamysleme nad tím, jestli je to nutné a jestli by nebylo lepší cestovat jinak.

Autoři

Štítky Blog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jiří Souček

Poté, co dopravní podnik ohlásil ořezání páteřních linek, se spíš cestující přesunou do aut.

sobota, 21. května 2022, 18:16

dr. Gonzo

no jo jenže do práce, z máje na okružní, to mám autem 10 min a mhd minimálně 45 minut i s cestami na zastávky, odpoledne ještě víc!

sobota, 21. května 2022, 07:42

Emil Svoboda

a jak nakupujete pane redaktor? děkuji

pátek, 20. května 2022, 22:36

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.