Pá 14. 8. 2026Alan
Doprava

Jihočeští policisté řeší od čtvrtečního rána 16 nehod

RRedakce1 minuta čtení19. 1. 2012, 15:39
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Celkem 16 dopravních nehod registrují od čtvrteční páté hodiny ranní policisté na jihočeských silnicích. Čtyři lidé se lehce zranili, jeden zraněný chodec od nehody utekl, řekl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Nejvíce nehod, celkem 10, se jich stalo na Českobudějovicku, řidiči bourali vesměs kvůli špatnému počasí.

Na Českobudějovicku se střetlo osobní auto s chodcem, ten se zraněním od nehody utekl. V Hluboké nad Vltavou srazilo osobní auto chodkyni, je lehce zraněná. Na Písecku se staly dvě nehody, od jedné z nich se snažil řidič ze Slovenska ujet. Policie jej zadržela a naměřila mu v krvi dvě promile alkoholu,“ řekl Matzner.

Zájezdový autobus havaroval na Jindřichohradecku v Kardašově Řečici, když na železničním přejezdu narazil do spuštěných závor, které přerazil. „Lidem v autobusu se nic nestalo,“ doplnil Matzner.

Policie doporučuje řidičům při jízdě maximální opatrnost. Na území kraje v noci sněžilo a místy fouká silný nárazový vítr, tvoří se náledí i sněhové jazyky.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Vážná nehoda na letním festivalu. Auto přejelo ženu, která spala pod širákemZprávy

Vážná nehoda na letním festivalu. Auto přejelo ženu, která spala pod širákem

Vážná nehoda poznamenala víkendový festival, který se konal ve Starých Hutích na Českobudějovicku. V sobotu 8. srpna ráno přejelo auto účastnici akce, která v tu chvíli spala pod širým nebem. Žena utrpěla vážná mnohočetná zranění.

Každé dítě potřebuje dostat příležitost zazářitSpolečnost

Každé dítě potřebuje dostat příležitost zazářit

V Rožnově v Českých Budějovicích vzniklo místo, které propojuje česko-anglickou školku a jesle s Montessori přístupem, příměstské tábory, programy pro rodiče s dětmi a odpolední rozvojové volnočasové aktivity pro školní děti nebo také rozšiřující se nabídku o individuální podporu pro děti se speciálními potřebami. O tom, proč Hvězdné děti vznikly a jaká je jejich vize, jsme si povídali se zakladatelkou Mgr. Kamilou Štindlovou.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook