neděle 24. ledna 2021 Milena

KULTURNÍ TIPY: Katt a David Koller, The Plastic People of the Universe, Tonya Graves a plesy

Tento týden do Budějc zavítá Spirituál kvintet s Dagmar Peckovou, Katt a David Koller, The Plastic People of the Universe i Tonya Graves. Jít si zatančit můžete na Zemědělský ples, Jihočeský ples nebo Ples Budvaru.

Úterý 24. ledna

České Budějovice

Geraldine Aron: Můj báječný rozvod – DK Metropol – Divadelní sál – 19:00
Přijďte se pobavit s další skvělou komedií, tentokrát v hlavní roli s Eliškou Balzerovou. Autorkou hry je Geraldine Aron, která se narodila v Irsku, větší část života však prožila v Zimbabwe a v Jižní Africe. Nyní žije střídavě v Londýně, v Kapském Městě a v USA. Můj báječný rozvod měl světovou premiéru v roce 2001 a česká premiéra se uskutečnila o dva roky později. V současné době je na repertoáru mnoha světových scén. Tato laskavá komedie potěší všechny, kteří toho o manželství a rozvodu vědí až příliš mnoho. Všechny postavy ztvárňuje Eliška Balzerová z Divadla Na Fidlovačce. Režie: Jana Kališová, překlad: Pavel Dominik.

Povídky – Jihočeské divadlo – 19:00
Tři části baletního trojvečera Povídky spojuje téma mezilidských vztahů. Norský choreograf a tanečník Ole Kristian Tangen otevírá večer choreografií ...a zmizeli na téma odloučení. Pokračuje komický a rozverný kus Řekni sýr! Jana Kodeta z prostředí fotoateliéru. Večer uzavírá nejnovější choreografie Attily Egerháziho Kresba v písku, který odráží jedinečnost, kouzlo a pomíjivost každého okamžiku.

Přisámbůh! – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Ruka teenagera může být dost nebezpečná, když srostla se šíleným maňáskem, který se vymkl veškeré kontrole. Bude to případ pro exorcistu? Hra byla uvedena na Broadwayi a získala pět nominací na cenu Tony, včetně nominace za nejlepší hru.

Chytrý kvíz v Adore's Cafe – Adore's Cafe – 19:30
Tužka, papír, žádný mobil a neveřejné týmové odpovědi. Pojďte se bavit a vyzkoušet si, na kolik otázek umíte vymyslet odpověď. Vyrazíte s přáteli na pivo, strávíte spolu fajn večer a můžete u toho vyhrát jednu ze skvělých cen! Odměňuje se vítěz, nejlépe tipující tým i další hráči. Hraje se o lahvinku Jacka Danielse a další ceny!

Středa 25. ledna

České Budějovice

Frankenstein – Malé divadlo – 9:00
Horor pro děti i dospělé o šíleném vědci Viktoru Frankensteinovi, který chtěl stvořit umělého člověka. Inscenace s živým klavírním doprovodem, živým operním zpěvem, živou baletkou a loutkou v nadživotní velikosti. Inscenace vzniká za spolupráce Malého divadla, opery, baletu a orchestru Jihočeského divadla.

Holka nebo kluk – Jihočeské divadlo – 19:00
Slavná stejnojmenná prvorepubliková filmová veselohra Vladimíra Slavínského se – podobně jako Hledám děvče na boogie woogie – stala pro „plzeňského Molièra“ startovací plochou k zbrusu nové, trochu nostalgické, ale více komediální „hudební revue“, kterou dokonce sám autor přivede k životu na jevišti historické budovy Jihočeského divadla!

Chytrý Kvíz Lucky Burger 88 – Lucky Burger 88 – 19:00
Přijďte se bavit! Vyrazíte s přáteli třeba na dobré pivo a burger, strávíte spolu zábavný večer, a přitom si zkusíte v pěti patnáctiminutových blocích písemně odpovědět jako tým na soubor otázek, které bude zadávat moderátor.

Písničkáři z Budějc & okolí vol. 12 – mcFabrika – 20:00
Těšte se na písničkáře: Dan Vertígo, Šrája, Honza Janda, Daniel Blahout. Večer autorské hudby v pohodovém budějckém klubu Fabrika. A na závěr si možná dáte jam.

Opidum v Bloudu – Velbloud Music Bar – 20:20
Středeční underground. Opidum DJ's, Acid a jiné hoblovačky.

Čtvrtek 26. ledna

České Budějovice                                                        

Radovanovy radovánky – Malé divadlo – 9:00
Pohádka Zdeňka Svěráka a Jiřího Jelínka o radosti z toho, že svítí slunce, o radosti z toho, že máma peče koláč. O radosti z toho, že táta vypěstoval obří salát. Ale také o radosti z toho, že kopřivy pálí, že pes trhá vaše kalhoty a že bude-li pršet, zmoknem. Přijďte se radovat i z mála!

Chytrý kvíz Měsíc ve dne – Měsíc ve dne – 19:00
Přijďte se bavit! Vyrazíte s přáteli třeba na dobré pivo, strávíte spolu zábavný večer, a přitom si zkusíte v pěti patnáctiminutových blocích písemně odpovědět jako tým na soubor otázek, které bude zadávat moderátor. Odměňuje se vítěz a nejlépe tipující tým. Přitom stačí pouze selský rozum, důvtip a dobrý odhad.

Úča musí pryč – Jihočeské divadlo – 19:00
„My, rodiče žáků 5.B, již nemáme důvěru ve Vaše pedagogické schopnosti!“ Takhle začíná boj rodičů s třídní učitelkou. Jenže na čí straně je pravda? Je učitelka opravdu neschopná a brání talentovaným dětem v postupu na víceletá gymnázia, nebo rodiče, kteří sami nevědí, co se sebou, přestávají zvládat své děti?

Katt a David Koller – Jihočeská filharmonie – DK Metropol – 19:00
Jihočeská filharmonie si připravila další zajímavý koncert – vystoupí s varhanistkou Katt a Davidem Kollerem, který zasedne za bicí. Katt otevírá hudbou nové světy. Se svými bílými varhany vyrobenými na míru je nepřehlédnutelná. Vystupuje také v kostelech na tradičních chrámových varhanách. Na jaře 2016 vyšlo její průlomové album Organ Works Veni Sancte Spiritus a od té doby Katt boří vžité představy o tom, co znamená varhanní recitál. David Koller je český rockový zpěvák, skladatel a bubeník. Je autorem mnoha dnes již klasických hitů a nejvíc se proslavil jako lídr rockové skupiny Lucie.

Pátek 27. ledna

České Budějovice

Radovanovy radovánky – Malé divadlo – 9:00
Pohádka Zdeňka Svěráka a Jiřího Jelínka o radosti z toho, že svítí slunce, o radosti z toho, že máma peče koláč. O radosti z toho, že táta vypěstoval obří salát. Ale také o radosti z toho, že kopřivy pálí, že pes trhá vaše kalhoty a že bude-li pršet, zmoknem. Přijďte se radovat i z mála!

Perfect days – Jihočeské divadlo – 19:00
Biologické hodiny tikají. Chce dítě a je ochotná pro to udělat všechno!

Cuvée – space-šanson s Terezou Vítů – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Přijďte si poslechnout space-šansonovou kapelu Cuvée. Zpěvačkou kapely je Tereza Vítů, kterou znáte z prken Jihočeského divadla. Ta se obklopila skvělými muzikanty a spolu s nimi přináší jak autorskou českou tvorbu, tak i zahraniční pecky.

The Plastic People of the Universe + Básníci ticha – mcFabrika – 20:00
The Plastic People Of the Universe vznikli v roce 1968 a jejich tvorba, ovlivněná v začátcích zejména americkými Velvet Underground, Captainem Beefheartem či Frankem Zappou, se stala během doby jednou z nejoriginálnějších na nejen české rockové scéně. Opět po roce a půl vystoupí v Českých Budějovicích ve složení Josef Janíček, Vratislav Bravenec, Jaroslav Kvasnička, David Babka a Johnny Judl Jr. Jako host se představí Básníci ticha, místní popová formace ve složení Klára Kubíková, Roman Špička, Martin Pilný a Jan Vozáry.

Just For Being, Hopes, Brighter Days – Velbloud Music Bar – 20:00
Hopes – hardcore Liberec, Just For Being – punkrock Praha, Brighter Days – poppunk/melodic hardcore Praha. After party: DJ Vlk Sklenička.

Ples Budvaru – DK Metropol – 20:00
Tradiční ples s pivním studiem a ochutnávkou světových piv. K tanci a poslechu hraje Metroklub. Hudebními hosty večera jsou Těžkej Pokondr, Milan Schelinger Band a Old Sharks. Těšit se můžete také na ochutnávku B:Specialu, tombolu či diskotéku. Večerem provází moderátor David Hocke.

Tonya Graves – Back To Blues – River Music Club – 21:00
Tonya Graves je zpěvačka původem z USA, která v českém hudebním rybníčku působila a působí v projektech Monkey Business, Liquid Harmony, New Orchestra Of Dreams. Na svém kontě má však už dvě sólová alba – I'm The Only Me a Back To Blues, za které byla nominovaná na Ceny Anděl. Jak už název koncertu napovídá, zahraje písně z nového alba Back To Blues. V nich se Tonya vrací k hudebním kořenům a svým nezaměnitelný hlasem nazpívala 10 songů, které pro ni byly v životě důležité. V rámci koncertu zazní skladby z již zmíněných desek, doplněné o covery dalších světových hitů.

Wash Up! / Counterstrike (JAR, CZE) – Komiks – 21:00
Headliner: Counterstrike. Support DJ's: Shmidoo, Syndrome, Thinngy, Dirty Boy.

DJ Enrico, DJ Melvin Coxx, House of Madness – klub K2 – 21:00
DJ Enrico – 23 let na scéně! Vystoupil na mnoha velkých festivalech po celém světě a má na kontě více než 90 hudebních vystoupení za rok.

Sobota 28. ledna

České Budějovice

Etiketa pro sígry – Malé divadlo – 17:00
Jak pozdravit britskou královnu? Jak se chovat na večeři s diktátorem? Proč vůbec existují nějaká pravidla? A kdy se na ně úplně vykašlat? Akční komedie ze základky.

At bona fide, Lyssa, Stevie Brufen – Velbloud Music Bar – 19:00
Zahraje: At Bona Fide – když kdysi hráli v Kredenci, padaly ze zdí obrazy. Hity: Jablíčko, Autíčko, Srdíčko, Plyšový medvídek plný karamelových bonbonků. Afterparty: Stevie Brufen – pro tuto příležitost oživená legenda, která se navždy zapsala do našich srdcí svou epickou deskou Death of Stevie Brufen – zrození a smrt superhrdiny.

Taneční představení IN/OUT – Studiová scéna Na Půdě – 19:00
Taneční divadlo Na tenkém ledě uvádí celovečerní představení IN/OUT. „Hrát hru na člověka je velká výzva. Jakmile do hry vstoupíš, musíš ji dohrát až do konce. Dřív ti výtah stejně nepojede. Ty sám volíš barvu figurky a hrací platformu se všemi potenciály i omezeními. Ty sám rozhoduješ o každém jednotlivém okamžiku. Ty sám určuješ, jestli život bude boj anebo tanec. Ta hra se jmenuje IN/OUT a tvoříme si ji sami. Ale víme to?“ říkají protagonisté. Choreografie: Pavla Nýdlová. Tanec: Pavla Nýdlová, Denisa Holečková, Monika Maradová.

Knězovy děti – Jihočeské divadlo – 19:00
Klesající porodnost nedá mladému a zapálenému knězi spát. Je to opravdu vůle boží, nebo je naopak nejvyšší čas s tím něco udělat? Nápad přijde – a je geniální. Nových těhotenství přibývá. Z neznámého chorvatského ostrůvku se stává vyhledávané místo. Stoupá zájem médií i bezdětných párů. Že by zázrak?

Země úsměvů – DK Metropol – 19:00
Svět starého Rakouska a Číny ožije znovu v proslavené operetě odehrávající se kolem roku 1910 ve Vídni a Pekingu. Plejáda krásných melodií korunovaná dodnes okouzlujícím vyznáním Své srdce tobě dám navozuje rafinovanou orientální atmosféru, plnou nekonečné milostné touhy.

Rumba Latina – Café Klub Slavie – 20:00
Klasická taneční zábava pro milovníky latinskoamerických rytmů. Přijďte si zdokonalit své taneční dovednosti pod vedením zkušených tanečníků přímo z Latinské Ameriky. Příjemná atmosféra, pohyb, přátelé.

XV. Zemědělský ples – DK Metropol – 20:00
Klub absolventů a přátel Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity a Okresní agrární komora v Českých Budějovicích vás srdečně zvou na tradiční ples. Můžete se těšit na příjemně prožitý večer a tradičně bohatou tombolu.

The Odd Gifts – alternative-pop – River Music Club – 20:00
The Odd Gifts jsou sólovým projektem Ondřeje Galušky. Ondřej Galuška je kytaristou, pozounistou, zpěvákem a spoluautorem písní skupiny eggnoise, s níž nahrál tři alba. Za svou desku Albumen získali eggnoise tři nominace na největších nezávislých hudebních cenách světa Just Plain Folks 2009 Music Awards.

Jihočeský ples – Výstaviště České Budějovice – Pavilon T1 – 20:00
Jihočeský ples plný pohody přinášejí Jižní Čechy pohodové. Na programu je již tradičně koncert Jihočeské filharmonie v čele s dirigentem Vojtěchem Spurným. Pro návštěvníky plesu si připravili takzvaný Vídeňský program, který je ideální k tanci. Hlavní host večera Ondřej Brzobohatý vystoupí společně s filharmonií a následně započne svůj vlastní program. Dále vás čeká Original Vintage Orchestra s programem moderních bigbandových úprav swingu i současných popových hitů. Večer završí českobudějovické trio zpěvačky Lenky Novotné. Kromě kultury si můžete vychutnat vybrané jihočeské speciality. Večer uvádí Miroslav Mareš.

Reggae Nite vs. RFJ / Messenjah & Boldrik – Komiks – 21:00
Flint patří k nejvýraznějším osobnostem české reggae scény se řadí MC MessenJah. Jako jeden z mála staví na síle poselství. Politicky angažované, spiritualitou dotknuté texty zaplnily prázdné místo českého reggae. MesseJah po příspěvcích na Sklizeň 2011 zrychlil tempo – song Reovoluce, společný trojsigl s Mr. Cocomanem Vítejte a další.

Ytivarg – Křest CD Wardenclyffe – mcFabrika – 21:00
Křest nového alba Wardenclyffe českobudějovické black/grindové smečky Ytivarg, nástupnické to kapely již neaktivních Isacaarum. Jako support zahrají pražští fofrsypači Perfecitizen a také sušická deathmetalová mordparta Mortifilia.

Pondělí 30. ledna

České Budějovice

Etiketa pro sígry – Malé divadlo – 9:00
Jak pozdravit britskou královnu? Jak se chovat na večeři s diktátorem? Proč vůbec existují nějaká pravidla? A kdy se na ně úplně vykašlat? Akční komedie ze základky.

Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách – Jihočeské divadlo – 19:00
K poctě největšího světového dramatika, od jehož úmrtí v roce 2016 uplynulo 400 let, sehrají tři herci všech jeho 37 her a 154 sonetů ve 120 minutách! Zdá se vám to neuvěřitelné? Přijďte se přesvědčit, divte se a bavte se.

Poker face – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Světová hvězda v pokeru, milionářka, cynická čtyřicetiletá bestie, bývala před dvaceti lety dívkou cinkající klíči, plnou ideálů a víry, že „dobro a láska zvítězí nad lží a nenávistí“. Teď má dvacetiletou dceru, která je se 14,3% pravděpodobností dcerou Václava Havla, a moc si s ní neví rady.

Naked Professors – Café Hostel – 19:30
True Irish Folk Show. Domar – guitar, vocals, Petr – banjo, mandolin, vocals, Filip – cajon, vocals, Týna – violin, vocals, Janek – bass.

Spirituál kvintet s Dagmar Peckovou – DK Metropol – Divadelní sál – 19:30
Hledáte-li netradiční hudební zážitek, vydejte se na koncert dvou velkých jmen české hudební scény: Spirituál kvintetu a Dagmar Peckové. Koncert to bude jistě netradiční, na jednom pódium totiž zkombinuje folk s operním mezzosopránem. Spirituál kvintet je nejstarší česká, a dnes již nepochybně legendární, folková skupina, působící již více než 50 let. Dagmar Pecková je operní sólistka, která již vystupovala na pódiích ve Vídni, Madridu, Londýně, Tokiu, Curychu, Montrealu, Moskvě i v newyorské Carnegie Hall. Společně se zhostí několika písní z oblasti spirituálu a gospelu. Chybět nebude ani zastavení v operním světě, které v tomto spojení poskytuje skutečně neobvyklý zážitek.

Autoři | Foto Art4promotion

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.