Tradice i moderní technologie. Věda i umění. Zenové zahrady, kosmické sondy, čajovny, podmořské tunely, kimona, kaligrafie a automaty na všechno. Život v hlavním městě Japonska provází mnoho zajímavých protikladů. O své návštěvě Tokia povypráví Jana Tichá, ředitelka budějovické hvězdárny. Akce se koná zítra, v úterý 13. února, v sále hvězdárny.
Mezinárodní konference na ochranu planety Země přivedla Janu Tichou tentokrát do Japonska. Kromě řešení problematiky asteroidů a možných scénářů ochrany před potenciálním střetem s vesmírným tělesem zbyl čas i k návštěvě tokijského planetária, působivých historických zahrad nebo k objevování tradiční kultury v ulicích mezi divy současné architektury a techniky.
Jana Tichá je ředitelkou budějcké hvězdárny s pobočkou na Kleti. Zabývá se především astrometrií a působí v mnoha mezinárodních organizacích. Hvězdárna a planetárium České Budějovice je jediná profesionální instituce v jižních Čechách. Zabývá se astronomickým výzkumem a seznamováním široké veřejnosti s astronomií a jí příbuznými vědami.
Hvězdárna je umístěna v Háječku na soutoku Vltavy a Malše. Pobočka na Kleti patří ke světové špičce ve výzkumu planetek a komet. Přednáška začíná v 19 hodin, vstupné je 80 korun.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.