čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

SOUTĚŽ: Na státní svátek chtějí Jihočeši postoupit dál v Poháru CEV, Apeldoorn bude proti

Dva zápasy v rychlém sledu mají na programu volejbalisté Českých Budějovic. Po úspěšně zvládnutém utkání s Ústím nad Labem, které trvalo jen něco málo přes hodinu, je čeká v rámci odvety 1. kola Poháru CEV nizozemský klub Draisma Dynamo Apeldoorn. Výsledek ze soupeřova hřiště je dobrým základem k postupu do další fáze.

Je však ještě daleko. Střetnutí v Apeldoornu se vydařilo nadmíru skvěle. Jihostroj prokázal svou kvalitu a ukázal, že mu zatím úvod sezony vychází. Nejvíce se český celek zapotil ve druhé části, ale mohl se spoléhat jak na vynikající příjem, tak i na úspěšný útok. Právě tyto dvě činnosti přinesly klíčovou převahu a vítězství 3:0 na sety.

To byl ještě v základní sestavě mladík Jiří Kraffer. Dostal se do ní nuceně při zranění Tomáše Fily, který měl drobné problémy s kotníkem po domácím duelu s Libercem. Zkušený český reprezentant už je však v pořádku a byl proti Ústí nad Labem vidět. Je tak otázkou, koho trenér Jan Svoboda v úterý pošle na taraflex. O hlavní šestce hráčů mluvit nechtěl, jeho slova po souboji s ČZU Praha, ve kterém ještě Kraffer hrál, ukazují na mladšího smečaře. „Sestavou jsem nehýbal z důvodu odvety v Poháru CEV.”

Po sobotním střetnutí se Severočechy měl dobrou náladu. Aby také ne. Ústečtí se s favoritem drželi jen v průběhu první sady, poté se ale odhalily rozdíly mezi oběma celky a především ve třetím dějství to byla exhibice Jihostroje. „Zásadní věc je, že jsme předvedli bezchybný výkon na ztrátu. My jsme po dobrém i po špatném příjmu neudělali chybu, ani jeden aut, nenechali jsme se ani jednou zablokovat a ztrátovali jsme téměř s osmdesátiprocentní úspěšností,“ říkal na tiskové konferenci Svoboda.

A jaká je situace u nizozemského protivníka? Dalo by se říct, že jej Jihočeši trochu nalomili. Draisma Dynamo Apeldoorn po nezvládnutém utkání v Poháru CEV prohrál s aktuálně čtvrtým týmem Landstede 2:3 na sety. V sobotu to ale naštěstí napravil výhrou 3:0 nad desátým celkem tabulky - Rivo Rijssen.

Pořád platí, že si Českobudějovičtí musí dávat pozor na Michiela Van Dorstena. Hráč s číslem deset na zádech se po delší době znovu vrátil k šestkovému volejbalu a v úvodu ročníku prokazuje, že po přechodu z písku do haly aklimatizaci nepotřebuje. V prvním zápase 1. kola Poháru CEV byl jen tři body za Danielem de Souzou Macielem.

Odvetný souboj mezi VK České Budějovice a Draisma Dynamo Apeldoorn začíná ve Sportovní hale v úterý od 18 hodin. Hlavním rozhodčím bude Maciej Maciejewski z Polska, pomáhat mu bude Nenad Davidovič ze Srbska.

Soutěž o vstupenky

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát čtyři vstupenky, které si mezi sebe rozdělí čtyři čtenáři rovným dílem. Každý tedy dostane po jednom lupenu. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do sobotního poledne následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

První zápas skončil 0:3. Správně byla možnost A.

Po jedné volné vstupence na dnešní utkání vyhráli čtenáři Lenka Haková, Petra Havlišová, Štěpán Kadlec a Václav Maurenc. Blahopřejeme!

Foto Dominik Svoboda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.