pátek 18. září 2020 Kryštof

SOUTĚŽ: Zúčastněte se Olympijského maratonu na Lipně. Registrace jsou online

V neděli 21. srpna vyvrcholí program Olympijského parku Rio-Lipno 2016 maratonem jednotlivců i týmových štafet, který se poběží z Nové Pece až do Lipna nad Vltavou. Start závodu je v 14:30.

Trasa závodu je navržena tak, že protne všechny lokality olympijského parku. Ti nejvytrvalejší si mohou zaběhnout maraton v celé jeho délce (42 kilometrů), kratší úsek měří 7 kilometrů.

„Věříme, že letošní ročník nebude posledním. Naším snem je udělat z maratonu, který propojuje obce na Lipensku, každoroční tradici,“ uvedl Marek Brodský, ředitel komunikace Českého olympijského výboru.

Závod odstartuje současně s výstřelem maratonu mužů na olympijských hrách v Riu (TV přenos na startu). Každý účastník dostane v cíli památeční olympijskou medaili.

Zúčastnit se mohou muži, ženy i štafety pro 2, 3, 4 nebo 5 běžců (muži, ženy, smíšené). Startovné je 100 korun.

Ke skvělým výkonům bude běžce hnát kapela brazilských bubeníků, hudební vystoupení po trase a brazilské tanečnice v cíli. Pro účastníky bude zajištěn rozvoz autobusy, úschovny na všech předávkách a převoz osobních věcí z jednotlivých předávek do cíle.

Maratonem si běžci zároveň připomenou Emila Zátopka či Věru Čáslavskou, kteří se 21. srpna postavili sovětské okupaci.

Registrovat se můžete online nebo v den akce ve stánku Jihočeského kraje od 10 do 12 hodin.

Soutěž o balíček od Českého olympijského výboru

Díky soutěži s Budějckou Drbnou může jeden čtenář vyhrát balíček od Českého olympijského výboru, který obsahuje: registraci týmu na Olympijský maraton, plyšového maskota Emila a podepsaný volejbalový míč od ČEPSu. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do páteční 12. hodiny následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Správné odpovědi byly: 42,195 km, Nová Pec a 64 let (chybnou odpověď 54 let jsme brali jako správnou, za špatnou možnost mohla redakce).

Balíček vyhrála Ivana Zichová. Blahopřejeme!

Foto Dominik Svoboda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.